1+1 Küçük Ev Dekorasyonu

1+1 Küçük Ev Dekorasyonu
30 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 112 kez okundu.

1+1 küçük ev dekorasyonu yapmak sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Herkesin hayalinde bir bekar evi modeli var, bu evler de genelde büyüdüğümüz evler gibi değil. 3+1 evden çıkıp 1+1 evde yaşamanın hayalini kuranlardan mısın? Ya da bu hayale çoktan kavuştun ama kendi düzenini oluşturmakta zorlanıyor musun? Neyi nereye koyacağını şaşırmış, bir şeyleri sıkıştırmaya çalışırken bir kısmına yer bulamamış ya da eşya bolluğu içinde evde kullanabileceğin alan iyice azalmış olabilir.

Kişisel kullanım alanlarının geniş olması demek ferah bir ev demektir. 1+1 küçük ev dekorasyonu da bu kurala uyarak yapılmalıdır. Amaç, evi daha geniş göstermenin yanı sıra depolama alanlarının da yeterliliğinden emin olmaktır. Ancak hiçbir şey çözümsüz değildir ve sen de bu ipuçlarına dikkat edersen istediğin sonucu alabilirsin.

Aydınlatma En Önemlisi

Alanı olduğundan büyük göstermek en kullanışlı dekorasyon hilelerinden biridir. Bunun için de işe aydınlatmadan başlayabilirsin. Doğru noktalara koyacağın ışıklar ile evin olduğundan daha geniş görünecektir. Bu da evdeki eşyaların üzerine gelmesi hissine engel olacaktır. İnternette bununla ilgili pek çok ipucu bulabilirsin.

Eşya Alırken Ölçülere Dikkat

Evde kullanabileceğin alanları dikkatlice ölçmeden eşya alma. Ne kadar hoşuna gitse de severek aldığın o koltuk takımı salonun büyük bir kısmını kaplayabilir ve hareket alanını kısıtlayabilir. Kıyafet dolabın yatak odasına sığabilmek için yatağında yarışabilir. Mobilya mağazasında gördüğün yerleştirme düzeni evde tutmayabilir. Mağaza çalışanlarından destek almak da işini hayli kolaylaştıracaktır.

Dar Alanlar İçin En Kullanışlı Mobilya Tercihleri

1+1 daire için mobilya alırken bazı kurallara dikkat etmen faydalı olabilir. Öncelikle kullanışlılık ve alandan tasarruf anahtar kelimeler olduğu için bu iki maddeyi bir arada sunan tercihler yapmayı unutma. Koltuk takımı yerine L koltuk modelleri, geniş bir yemek masası yerine açılabilir masalar, büyük sandalyeler yerine modern tabureler ya da katlanabilir sandalyeler daha kullanışlı olacaktır. Saklama alanlarını da geniş tutmakta fayda var, bu nedenle yatak alırken bazalı olması gibi ufak detayları unutma.

Mutfakta İnce Dokunuşlar Önemli

1+1 daire mutfak modelleri açık mutfak konseptinde olup, evinin en kullanışlı olması gereken alan olacak. Mutfak dolaplarında yeteri kadar yer olduğundan emin olman lazım çünkü pek çok malzemeyi bu dolaplarda saklayacaksın. Bu nedenle estetik olmasından ziyade kullanışlı olup olmadığına dikkat etmen gerekecek.

Profesyonel Çözümler Hayat Kurtarır

1+1 küçük ev dekorasyonu hakkında profesyonel yardım alman da seni pek çok zahmetten kurtaracaktır. Uzman ekiplerle, ihtiyacın olan her şeye çözüm bulman mümkün. İkea 1+1 ev dekorasyonu konusunda konsept gereği uzman konumundadır. Evin büyüklüğüne göre konsept ürünler bulabileceğin mağazalarda dilersen proje çizimi de yaptırabilirsin.

Foto Galeri


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git