1 Artı 1 Ev Nasıl Döşenir

1 Artı 1 Ev Nasıl Döşenir
15 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 151 kez okundu.

1 artı 1 yani stüdyo tipi daireler, makul fiyatları ve küçük metrekareleri ile öğrenciler, tek yaşayanlar, yeni evli çiftler, çocuksuz yaşayan ebeveynler gibi kitleler için doğru bir yaşam alanı tercihi oldu. 1 artı 1’de yaşamaya karar verdiyseniz, mobilyalarınızı doğru seçerek, az eşyayla kendi şirin yaşam alanınızı oluşturabilirsiniz.

  1. Ada Mutfak Tercihi

Salon ve mutfağın aynı oda içerisinde olduğu yani açık mutfak dediğimiz bu sistemde bazı mutfak tezgahları L şeklinde ada mutfak ile tamamlanıyor ve o alanı sadece sandalye ekleyerek yemek masası şeklinde kullanabiliyorsunuz. Ev ararken bu kriteri sağlamasına dikkat edebilirsiniz.

  1. Mutfak Masası Şart

Eğer ada mutfak şeklinde bir yerleşim yoksa, mutfak dolaplarının olduğu alana daha az yer kaplaması açısından katlanabilir ya da açılabilen yemek masası tercih edebilirsiniz. Böylece pratik bir şekilde mutfak bölümünde yemeklerinizi yiyebilirsiniz. Mutfak masasının rengi, mevcut mutfak dolaplarıyla benzer olursa daha şık görünecektir.

  1. L Koltuk Yakışır

L koltuk, genellikle sıcak, konforlu ve şık bulunmasına rağmen kalabalık aileler ve sık misafiri gelenler için az kişi alması ve yan yana oturma alanı yüzünden tercih edilemiyor. Ancak bu tarz minimal daireleri L koltuk ile döşemek en doğru seçim olacaktır. Koltuğun L oluşu, mutfağı ve salonu birbirinden ayıracak ve odayı daha geniş gösterecektir. Krem, gri ya da antrasit tonlarında bir koltuğu renkli, desenli kırlentler ile tamamlayarak odaya dinamizm katabilirsiniz.

  1. Tv Ünitesi

İhtiyacınız olan eşyalarından biri de koltuğun tam karşısına yerleştireceğiniz küçük ve minimal bir Tv ünitesi olacaktır. Yine üzerine küçük ekranlı bir televizyon tercih edebilirsiniz.

  1. Orta Sehpa Detayı

Koltukla Tv ünitesi arasına konumlandıracağınız küçük, dikdörtgen ya da yuvarlak ve yüksek bir sehpa, kumandalarınız, çay – kahve bardaklarınız için olmazsa olmazlardan.

  1. Tablolar ve Çiçekler

1+1 dairenizi tamamlayacağınız dekorasyon fikirlerine ihtiyacınız var. Nasıl derseniz; birkaç çerçeve ve resim alıp duvarlarınızı hareketlendirebilirsiniz. Uzun yapraklı yeşil bitkiler ve ya abajur da odanıza şirinlik katacak detaylardan olacak.


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git