Mobilya Dekorasyon

10 Modern Merdiven Altı Depolama Çözümü 2021

10 Modern Merdiven Altı Depolama Çözümü 2021

Modern bir eve sahip olmanın anahtarı iç mekan tasarımını ve dış mekan düzenlemelerini basit tutmaktır. Depolama bu şekilde de önemli bir konu olacaktır ama güzel ve pratik alan kazandırıcı yollar kullanarak halledilebilir. Örneğin, rezidans ve apartman dairelerindeki iç merdivenlerin alt kısmı genellikle depolama için kullanılır. Bu alanlara raflar, çekmeceler ya da hızlı bölmeler eklenebilir.

10-modern-merdiven-alti-depolama-cozumu-1

Farklı büyüklük ve şekillerde birçok farklı merdiven altı depolama çözümleri, çekmeceler ve diğer birçok ihtiyacınız için kapalı depo alanları. Merdiven altlarını bu şekilde kullanmak ekstra eşyaları yolunuzdan çıkarmak ve yine de bir şekilde el altında bulundura bilmenin en iyi yolu.

10-modern-merdiven-alti-depolama-cozumu-2

Bu örnekte ise merdivenin altındaki depo alanı farklı bir şekilde kullanılmış. Bir kapının arkasında farklı boyutlarda çekmeceler mevcut. Bu çekmeceler size birçok depo alanı oluşturuyor ve gizli bir kapının arkasına saklanmış durumdalar. Bu holler için oldukça güzel bir çözüm.

10-modern-merdiven-alti-depolama-cozumu-3

Direk olarak merdivenin alt kısmında bulunan alanlar da etkili şekilde farklı çözümlerle kullanılabilir. Örneğin bu örnekte, merdivenin bulunduğu duvar bir televizyon ve birkaç ekstra mobilya yerleştirmek için yeterli büyüklüğe sahip. Bu da farklı bir depolama türü, yine aynı şekilde oldukça pratik.

10-modern-merdiven-alti-depolama-cozumu-5

Bu da yine merdiven altındaki alanın içecek deposu olarak tasarlanmasının bir örneği. Fakat bu örnek biraz daha farklı. Bu alanda kullanılan sarı renkle birlikte, merdivenin altındaki kısım altıgen raflara bölünmüş ve bir bal peteği görünümü verilmiş.

10-modern-merdiven-alti-depolama-cozumu-6

Eğer merdivenin bulunduğu duvar salonunuza yakın bir yerde ise, bu alanı dekora dahil etmek ve depo için kullanmak daha kolay olacaktır.Örneğin bu örnekte, merdivenin bulunduğu duvar farklı mobilyalarla çeşitli şekillerde bölünmüş, raflar ve depo alanları mevcut.

10-modern-merdiven-alti-depolama-cozumu-7

Söz konusu depolama olduğunda çekmeceler oldukça pratiktir bu yüzden de merdivenin altındaki alanı birçok çekmeceyle kaplamayı tercih edebilirsiniz. Ne kadar çok çekmeceniz olursa, sahip olduklarınızı organize etmek ya da bu çekmecelerde saklamak daha da kolaylaşacaktır.

10-modern-merdiven-alti-depolama-cozumu-8

Merdivenin altındaki alanın yapısı ve tasarımı değiştikçe, bu alanı kullanabilme seçenekleriniz de çeşitlenecektir. Bu tarz bir merdiven altı size oldukça güzel ve sıcak bir köşe oluşturmak için oldukça uygun. İhtiyacınız olan tek şey bir benç ve rahat yastıklar. Bencin altındaki alanı depolama için de kullanabilirsiniz.

10-modern-merdiven-alti-depolama-cozumu-9

Eğer merdivenizin altında kalan alanın tamamını kullanmak istiyorsanız, bu alana yalnızca raf ve depolama alanları yaptırmakla kalmayıp, aynı zamanda burayı bir çalışma alanına ya da ev-ofise çevirebilirsiniz. Bir çalışma masası kullanın ve aynı zamanda birçok depo alanına da sahip olun.

10-modern-merdiven-alti-depolama-cozumu-10

Merdivenin altındaki alanın içecek deposu olarak kullanılmasının oldukça yaygın bir seçenek olduğunu fark ettik. Bu örnek de aynı konsept üzerinden gidiyor ama bu örnekte merdivenin altı yalnızca içecek şişelerini depolamak için kullanılmıyor. Burası aynı zamanda alt kısmında rafları ve depo alanları bulunan bir bar, açık planlı salonlar için de oldukça uygun ve güzel bir seçenek.

Resim kaynakları: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ve 10 .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.