Mobilya Dekorasyon

15 Çağdaş Kahve Masası Tasarımı 2021

15 Çağdaş Kahve Masası Tasarımı 2021

Artık sıradan, her gün kullanılan bir mobilya konusunda daha farklı düşünmenin vakti geldi. Herhangi bir ekstrası ve değişik yanı bulunmayan sıradan, geleneksel bir kahve masası yerine neden salonunuzu daha modaya uygun hale getirecek bir şeylere göz atmıyorsunuz? Sizin için artistik görünüşe ve düz geçişlere aynı zamanda da modern bir duruşa sahip olan 15 kahve masasının bir listesini yaptık.

15-cagdas-kahve-masasi-tasarimi-1

Boyalı plastik ve cilayla şekillendirilmiş, heykel benzeri bir kahve masası. Parlak, kıvrımlı yapısı yansımanın oyunlarını hayatınıza getiriyor. Üst kısmında ise cam kullanılmış.

İlk görüşünüzde bu tarz kıvrımlara ve yansımalı bir alana sahip olan bir tasarımın cilalı plastikten yapılmış olmasına şaşıracaksınız. Cam olan üst kısmıyla oldukça trend olan bu tarz masalar birçok odanız için kullanılabilir, renklerle canlandırılabilir ya da farklı desenlerle süslenebilir.

15-cagdas-kahve-masasi-tasarimi-2

Kıvrımlı, koyu gri renginde cam bir kahve masası.

Burada gördüğünüz koyu gri, cam masadan daha şık ve daha modern bir parça bulamazsınız. Kıvrımlı hatları, düz geçişleri ve basit yapısıyla bu parça yapısında her şeyi barındırıyor ve aynı zamanda odanızda oldukça modern bir odak noktası haline geliyor, ister salonda ister de ev-ofisinizde kullanabilirsiniz. Nötr renk paletiyle, koyu rengi ve parlaklığıyla oldukça hoş bir dekorasyon oluşturuyor.

15-cagdas-kahve-masasi-tasarimi-3

Modern ve basit. Birçok mobilyaya kolayca uyum sağlayabilir. Yalnızca 20cm uzunluğunda olan bu küçük kahve masası serisi basitliğiyle harika bir zarafet sağlıyor.

Basit ve tatlı,bu kısa kahve masasının zarif, sofistike ve genç bir ruhu var. Bu mobilyanın parlaklığını ve şeklini çok sevdik ve ayrıca küçük bir yurt odasına, modern bir stüdyo daireye ya da modaya uygun bir aile evine uygun yapısına da bayıldık.

15-cagdas-kahve-masasi-tasarimi-4

Sedir ağacından yapılmış olan bu küçük kahve masaları oldukça sevimli ve demirden bir alt kısma sahip. Bu tasarım fikri ise Mimar Terry Dwan’dan gelmiş.

Eğer eşsiz ve aynı zamanda biraz geleneksel ve doğal bir tasarıma sahip bir parça arıyorsanız, neden bu sedir ağacından yapılmış küçük masalara bir göz atmıyorsunuz? Çoklu materyal kullanımı adına alt kısmında demir olan bu masalar oldukça hoş ve bir “ağaç” hissi uyandırmak için yeterli. Bu odada kullanılan düz yapılarla, geleneksel eklemelerin karışımına bayıldık.

15-cagdas-kahve-masasi-tasarimi-5

12mm kalınlığında üç adet farklı yüksekliklerde, transparan ve de çok hafif cam yüzeylerden oluşan bir kahve masası. 12mm kalınlığındaki ana hat, iki adet 12mm kalınlığında transparna ve çok hafif camla zenginleştirilmiş.

Bu kahve masasının tasarımı oldukça eğlenceli ve geleceğe ait gibi görünüyor, sizce de öyle değil mi? Üst kısımda da belirtildiği gibi bu mobilya üç adet farklı yüksekliklerde 12mm kalınlığınca cam yüzeyden oluşuyor ve insanda ileriye dönük bir his oluşturuyor. Yüzeylerde de dekore edebileceğiniz çok geniş bir alan mevcut, ki bu da harika bir şey!

15-cagdas-kahve-masasi-tasarimi-6

10mm kalınlığındaki cam ve gümüş renki arka kısımları olan oyunlara sahip olan kahve masası. Paslanmaz çelikten olan ayaklarıyla yükseklik ayarlanabilir.

Bütün kahve masaları yalnızca kullanışlı olmak zorunda değil. Bu mobilya daha çok bir sanat eseri gibi. Bu tasarımın ayarlanabilir yükseklik özellikiği ve herhangi bir odayı harika bir alana dönüştürebilecek paslanmaz çelikle bir tasarımı var. Bu mobilya tek başına bir odak noktası oluşturacak ve herhangi bir eklentiye ihtiyac duymadan herkesin konuştuğu bir şey haline gelecek!

15-cagdas-kahve-masasi-tasarimi-7

Tasarımcı Claesson Koivisto’dan iki farklı boyutu olan Brasilia kahve masası.

Tatlı ve basit, Brasilia kahve masası iki farklı boyutta geliyor. Kesinlikle geleneksel ve yuva hissi veren bir özelliği var fakat aynı zamanda modern yapısı ve çağdaş stilinden de ödün vermiyor. Bu tarz bir mobilya rahat renk paletleri içinde harika olacak aynı zamanda odaya eşsiz bir görünüm vermenize yardımcı olacaktır.

15-cagdas-kahve-masasi-tasarimi-8

Üst kısmı cilalanmış, siyah tahtadan, dört ayakla desteklenen, elips şeklinde alçak bir kahve masası. Elle örülmüş pamuktan kilim ise masaya eşlik etmek için kullanılmış.

Listenin başındaki masaya benzer bir şekli olan bu masa, modern ve maskülen bir dokunuşa ihtiyaç duyulan alanlarda, siyah tahtadan yapısıyla harika duruyor. Tabi ki alanınız biraz küçükse tek bir masa da yeterli olacaktır ama biz bu tarz iki masanın yan yana tek bir alanda sergilenmesi fikrini de çok sevdik.

15-cagdas-kahve-masasi-tasarimi-9

Eski ve yeni ağaç parçalarının sıkıştırılmasıyla oluşturulan bu benç ya da alçak servis masası, kendisini üç boyutlu olarak kesecek bilgisayar tabanlı bir makine sayesinde üretildi.

Bu harika kahve masası eviniz için bir sanat eseri görmekle de kalmıyor, ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir benç görevi de görüyor. Doğal ve organik bir şeyler arayan kimseler için ağaç parçalarının sıkıştırılmasıyla oluşturulmuş bu tasarım ve tasarımı ve şekli oldukça modern ve eşsiz ve ilginç bir görünüm sergiliyor.

15-cagdas-kahve-masasi-tasarimi-10

Rüzgar, oldukça özel bir dikdörtgenle ve asimetrik olan cam üst yüzeyiyle harika bir kahve masası.

Bu parça gerçekten nefes kesici, sizce de öyle değil mi? Asimetrik bir duruşa sahip olan camdan üst yüzey rüzgarı andırıyor, hem kullanışlı hem de stil sahip. Tabi ki isminin “rüzgar” olması da şekliyle tam anlamıyla uyum sağlıyor. Tabi böyle bir kahve masasının çocukların bulunduğu bir ortamda olmasını önermeyiz çünkü gerçekten keskin uçlara sahip ama çağdaş bir dekora sahip olan bir evde gerçekten harika duracak bir tasarım.

15-cagdas-kahve-masasi-tasarimi-11

Phillips Kolleksiyon’dan ´Çılgın Kesimli kahve masası.

Hem kahve masası, hem ayna ve hem de şekli büyük bir pufa benziyor! Eğlenceli, genç ve süper trend ve aynı zamanda kendisiyle uyuşan koltuklara sahip olan büyük bir koleksiyonun üyesi, yukarıdaki resimde görüldüğü gibi.

15-cagdas-kahve-masasi-tasarimi-12

Ihlamur ağacından ayakları ve camdan üst yüzeyiyle Dali kahve masası.

Bu Dali kahve masasının biraz Hindistan ve Asya tarzına benzer havası var ama siyah ayakları ve cam üst yüzeyiyle oldukça güzel ve çağdaş bir mobilya aynı zamanda. Genelleşmiş iç mekan tasarım kurallarını takip etmek için çabalamayın ve dekore etmenin harika bir yolu olan bu masayı, evinizin istediğiniz bölümüne yerleştirin.

15-cagdas-kahve-masasi-tasarimi-13

Alpa Salotti, orijinal ve farklı ürünler oluşturmak, güzel bir görüntü yakalamak, düz çizgilerde ilerlemek ve yeni jenerasyona oldukça lüks ve eşsiz parçalar oluşturmak amacında bir Italyan sanat eseridir.

Klasik ve modern olan bu kahve masası geleneksel tasarımları modern bir ruhla buluşturmuş. Siyah ve metalin uyumunun vakti hiçbir zaman geçmez ama bu tarz bir tasarım birçok farklı tema ve farklı renk şemalarıyla da oldukça çağdaş ve güzel bir görüntü oluşturabilir. Tabi kombinlendiği gri, tüylü kilimle olan uyumuna da bayıldık.

15-cagdas-kahve-masasi-tasarimi-14

Kontrplaktan oluşan çerçevesi ve siyah ya da beyaza boyanmış meşe ağacından ayaklarıyla harika bir kahve masası.

Bu parça bütün kolleksiyondan benim favorim oluyor. O kadar artistik ve o kadar güzel ki sanki müzede bulunması ve insanlar tarafından hayran olunması gereken bir heykel gibi. Cam üst yüzey tabi ki zamanı geçmeyen bir şey ama alt kısmındaki beyaz, geometrik desenlere sahip olan alan, bu parçayı inanılmaz eğlenceli bir mobilyaya dönüştürüyor.

15-cagdas-kahve-masasi-tasarimi-15

The Tactile: küçük ve oldukça çağdaş bir kahve masası.

Bu parçalar bir kahve masası gibi biri görünmüyorlar, değil mi? Buna rağmen bu şekilde de görev görüyorlar ve üst kısmında bulunan eğlenceli depo alanları sayesinde harika bir mobilya görevine de sahip. Oldukça enteresan bir tasarıma ve enteresan bir stile sahip, sizcede öyle değil mi?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.