18 Metrekare Salon Dekorasyonu

18 Metrekare Salon Dekorasyonu
30 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 118 kez okundu.

Salon, ailede ortak paylaşım alanlarından biridir. Bir yönden salon evin vitrini gibidir. O yüzden kadınlar salonlarının çok güzel görünmesini isterler. Ama 18 metrekare salon dekorasyonu konusunda sıkıntı yaşıyorlar. Bunun için de dekorasyon fikirleri alıyorlar. Küçük bir salona eşya yerleştirmede şunlara dikkat edilmelidir:

1-Sade düşün;

18 metrekare salon dekorasyonu yapılacaksa sade düşünmek önemlidir. Odanın rahat ve nefes alabilir şekilde az ve kullanışlı eşyayla döşemeyi düşün.

2-Boya seçimine dikkat et

18 metrekare salon dekorasyonu öncesi boyanın salonu aydınlık ve ferah göstermesindeki rolünü bilmelisin. Kısa olan bir duvarı bir ton daha koyu yapabilirsin. Böylece derinlik oluşturarak salonu büyük gösterebilirsin. Duvar kâğıdı kullanmak istiyorsan dik çizgili kullanarak odayı geniş gibi gösterebilirsin.

3-Mobilyayı salona göre seç

Mobilya seçimi, 18 metrekare salon dekorasyonu için çok önemlidir. Çünkü salonda en çok yer kaplayan eşyalardır. Küçük salonlarda en çok tercih edilen “L” koltuklardır. Duvar boyasıyla uyumlu koltuklar salonu daha geniş ve havadar gösterir. Salonunuza uygun ayaklı ve tekli koltukları da seçebilirsin. Halılar, mobilya ve duvar boyalarıyla uyumlu olmalı. Derinlik ve geniş alan sağlayacak 3 boyutlu, geometrik şekilli seçebilirsin. Salon bol ışık alıyorsa ve duvar rengi açık renkse koltuk rengi mat olabilir. Salon köşesine şifonyer ya da sehpa koyabilirsin. Uygun olan bir duvara estetik bir duvar ünitesi yaptırabilirsin. Televizyon, süs eşyaları ve kitapları yerleştirebilirsin. Kirişlerin olduğu köşeleri dekoratif küçük raflarla değerlendirebilirsin.

4-Perde seçimini iyi yap

Salonu karanlık ya da ferah göstermek perde seçimine bakar. Perdeler, koltuklarla renk uyumunda olmalıdır. Seçilen duvar renginde veya tonuna yakın olması tercih edilebilir. Kornişler tavanda olmalı ve perdeler tavandan itibaren sarkmalı ki; oda yüksek ve geniş görünsün.

5-Doğru ışıklandırmayı öğren

Gündüz doğal ışıktan azami yararlanmaya bak. Pencere önüne saksı çiçekleri ekerek güzel manzara oluşturabilirsin. Karanlık köşeler salonu daha da küçük gösterir. Aşırı tavan aydınlatma yerine köşelere abajur, soft lamba yerleştirerek gözü yormayan bir aydınlatma oluşturabilirsin. Duvarda; ışığı yansıtacak, derinlik sağlayacak tablo ve ayna kullanabilirsin.

Foto Galeri

 


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git