2019 Çeyiz Listesi Detaylı

2019 Çeyiz Listesi Detaylı
3 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 141 kez okundu.

Evlenme arifesinde olan herkes çeyiz listesi detaylı olsun, eksik kalmasın ister. Klasik çeyiz listeleri herkesin malumudur. Ancak en önemli husus detayların gözden kaçmamasıdır. Bu yazımızda çeyiz listesinde yer alması gerekenlere ilişkin önemli detaylar vereceğiz.

Kişisel Bakım Ürünleri

Kişisel ürünler zaman zaman evlilik telaşı içerisinde unutulsa da bir çeyiz listesinin en önemli unsurlarındandır. Çeyiz listesi detaylı ise kişisel bakım ürünlerine de mutlaka yer verilir. Tırnak makası, traş makinesi, diş fırçası, tarak ve saç fırçası listede yer almalıdır.

En Önemli Konu Mutfak

Çeyiz listesi mutfak konusunda uzayıp gitmektedir. Mutfak konusundaki çeyiz ihtiyaçlarını saymakla bitmez. Ancak yemek takımı, çatal kaşık takımı, küçük ev aletleri herkesin bildiği ihtiyaçlardır. Bizler sizlere zaman zaman aklınızdan çıkan ancak önemli bazı ihtiyaçları sıralayacağız. Kürdanlık, peçetelik, tuzluk ve biberlik, mutfak önlüğü, nihale, havan, oklava ve merdane, limon sıkacağı, sebze oyacakları, çırpma teli, kavanozlar, şişe açacağı önemli olup zaman zaman aklımızdan çıkan bazı ihtiyaçlardır. Listenizde bunların olup olmadığına dikkat edebilirsiniz.

Kullanmayacağınız Ürünü Almayın

Küçük ev aletleri son yıllarda sayısı artan, birçok amaca yönelik üretilen ürünlerdir. Ancak bazıları hiç kullanılmadığı gibi gereksiz yer kaplamaktadır. Biz de sizlere olmazsa olmaz küçük ev aletlerini sıraladık. Listede su ısıtıcısı, kahve makinesi, blender seti, mikser,  tost makinesi, ütü, mikrodalga fırın, saç kurutma makinesi, elektrik süpürgesi yer almakta olup bunlar dışındaki eşyaların ihtiyaç olup olmadığı iyi değerlendirilmelidir. Çeyiz listesi detaylı ise sayı artırılabilir. Eğer yer sıkıntınız yoksa katı meyve sıkacağı ve mısır patlatma makinesi de alabilirsiniz.

Yatak Odalarınız İçin

Çeyiz listesi 2019 de her zaman olduğu gibi baş tacı nevresimlerdir. Nevresimsiz çeyiz olmaz desek yeridir. Tek kişilik ve çift kişilik mevsimine uygun nevresim takımları, battaniyeler, yatak örtüleri olmazsa olmaz çeyiz eşyalarıdır.

Diğer Detaylar

Çeyiz listesinde yer alan diğer hususlar ise halı, abajurlar, çerçeveler, tablolar, aksesuarlar, modern ve şık danteller, dikiş kutusu, çöp kovası, plastik ürünler, misafir için ve günlük bardak takımları olarak sıralanabilir. Çeyiz listesi resimli olarak birçok liste yayınlanmaktadır. Bu listeler ile yukarıdaki örneklerimizi birlikte değerlendirebilirsiniz.

Foto Galeri


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git