2019 Ev Dekorasyon Modası İpuçları

2019 Ev Dekorasyon Modası İpuçları
9 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 61 kez okundu.

Dekorasyon modasının bu yıl karşımıza ne gibi sürprizler çıkardığını merak ediyorsanız 2019 ev dekorasyon modası ile ilgili ipuçlarını sizler için derledik. Genel anlamda sade ama çarpıcı dokunuşların yer aldığı bu akım içinde uygulayanları pişman etmeyecek oldukça etkili değişiklikler var. Siz de bu tekniklerden bazıları ile evinize farklı bir hava katabilirsiniz.

Renklerin Dansına Tanık Olun

2019 ev dekorasyon renkleri hayatımıza değişiklik katan bazı inceliklerle dolu. Genel olarak gri tonları arka plan rengi olarak tercih edilirken baskın renkler olarak marsala kırmızısı, adaçayı yeşili ve indigo mavisi gibi doygun renklerin kullanıldığını görüyoruz. Buna karşın füme rengiyle de harika kombinasyon yapabilmeniz mümkün. İster mobilyalarınızda ister duvarlarınızda kullanabileceğiniz bu renk, yanındaki her rengin çarpıcılığını artıran bir etkiye sahip.

Detaylar Artık Daha Parlak

Gümüş, bronz, altın sarısı gibi renklerin 2019 ev dekorasyon modası içinde detaylarda saklandığını görüyoruz. Eskisi gibi bu renklere sahip eşyalar kullanmak yerine mobilyalarınızın ve dekoratif objelerinizin detaylarında bu renklere yer vermeniz önerilmektedir. Bu basit yöntemi uygulayarak küçük parıltılarla büyük etkiler yarattığınızı görmek sizi bile şaşırtabilir.

Koridorları Hareketlendirin

Artık evin hiçbir alanını boş bırakmıyoruz. 2019 ev dekorasyon modası koridorlarda eskisi gibi resim kullanmak gibi alışılmış hareketlerin dışına çıkmanızı istiyor. Duvar aydınlatmaları ya da aynalar ile koridorlarınız daha şık bir görünüme sahip olabilir. Aydınlatmaların etrafına kartonpiyer uygulaması yaparak esrarlı ve lüks bir görünüm elde etmeniz de mümkün.

Asma Bitkilere Yer Açın

Bu yıl İskandinav tarzıyla daha yakın ilişkiler kuracağımız bir yıl. 2019 ev dekorasyon fikirleri içinde ahşaba verilen değer bu atmosferi tamamlayan bitkiler için de geçerli. Salonda, mutfakta hatta banyoda asma bitkiler kullanarak evinizin havasını bir anda değiştirebilirsiniz. Elbette bu konuda tam bir başarı elde etmek için solan ve mutfak ışıklandırmasında loş sarı renk kullanmanız da önerilmektedir.

Metal ve Ahşabın Uyumuna Ortak Olun

2019 ev dekorasyon önerileri arasında günümüzü ve geçmişi birleştiren loft stili de bulunmakta. Ahşap rafları birleştiren metal detaylarla yapılmış kitaplıklar, metal ayaklı ahşap sehpalar gibi tasarım ürünleri ile hem modernliği yakalayıp hem de doğaya kucak açabilirsiniz. Üstelik yılın moda renkleriyle birleştiğinde ortaya çıkan manzaranın tadına doyum olmadığı da bir gerçek.

Foto Galeri


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git