Mobilya Dekorasyon

2019 Mutfak Aksesuarları

06.09.2019
114
2019 Mutfak Aksesuarları

Mutfaklar evin en çok kullanılan alanları arasındadır. Öyle ki, özellikle kadınlar mutfakta bolca vakit geçirmekte bu esnada da mutfaklarını baştan aşağı yeniden düzenlemektedir. Mutfaklarda kullanılan aksesuarların başında bakliyatları ve patates soğan gibi ürünleri saklamak için kullanılan kutular yer almaktadır. Yerine göre hasır, metal ve tahta olan bu ürünlerin farklı renklerde olması mutfak dekorasyonuna göre tercih edebilme hususunda önem arz etmektedir. Evde yapılan mutfak süsleri de ev hanımlarının ilgisini çeken mutfak dekorasyonları arasındadır. Öyle ki, bu aralar oldukça fazla gündemde olan soda şişelerinden baharatlık, sunum bardakları, vazo yapımı gibi çalışmalar evde yapılan süslere örnek verilebilir.

Evde Yapılan Mutfak Süsleri

Evde Yapılan Mutfak Süsleri

Tezgâhları Aksesuarlarla Renklendirin

Mutfak aksesuarlarından bir başkası ise baharatlıklardır. Tezgâhın üzerini süsleyen rengârenk baharatlıklar mutfağa ayrı bir hava katmaktadır. Son yıllarda özellikle son iki senedir devam eden bir bambu çılgınlığı mutfaklarda da boy göstermiş durumdadır. Özellikle sunum aşamasında görmeye fazla alışkın olduğunuz bambular mutfak tezgâhlarında da bulaşıklık, kaşıklık, bıçaklık, kesme ve sunum tahtaları gibi pek çok aksesuara ev sahipliği yapmaktadır. Bambu kurabiyelik de bu sunum gereçlerinden biri olarak mutfaklarda yer verebileceğiniz bir üründür. Bambu renkli mutfaklar 2018 ve 2019 yıllarının modasında oldukça tercih edilenler arasındadır.

Bambu Renkli Mutfaklar

Bambu Renkli Mutfaklar

Depolamaya da Yardımcı Dekoratif Raflar

Mutfak aksesuarları arasında kendine yer bulan aksesuarların bir diğeri ise tezgâh üstü raflardır. Her ne kadar yeni gelin evleriyle mutfaklara girdiği kabul edilse de, gerek tezgâh üstü gerekse dolap içinde kullanılan raflar hem dekorda şıklık sağlamakta hem de depolamada kolaylık sağlamaktadır. Mutfaklarda sıkça görülen tezgâh üstünde konumlandırılan ve kupalık olarak nitelendirilen raflar da mutfak dekoruna ayrı bir şıklık katmaktadır.

Geçmişten Gelen Terek Modası

Mutfak aksesuarlarında modası geçmeyen bir başka dekor harikası ise tereklerdir. Terekler yaklaşık son beş yıldır mutfaklarda sıkça görülen dekorlar arasında. Her ne kadar geçmişte tabak bardak gibi araçları depolamak için kullanılsa da günümüzde tamamen dekorasyon amaçlı kullanılan tereklerde mutfak dekorasyonunda vazgeçilmeyenler listesine adını yazdırmıştır.

Ev Yapımı Mutfak Aksesuarları

Ev Yapımı Mutfak Aksesuarlarından Terek

Ev yapımı mutfak aksesuarları arasında gösterilebilecek ürünlerin başında mutfak havlu ve önlük takımları yer alır. Pişirme eldiveninden tencere tutacağına kadar takım olarak mutfaklarda görmeye alışkın olduğumuz bu ürünler el emeği göz nuru kategorisine adı yazdıranlar arasındadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.