2019 Salon Dekorasyonu

2019 Salon Dekorasyonu
8 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 77 kez okundu.

2019 salon dekorasyonu hakkında ki bu yazımız salonunu restore etmek isteyenler için tam bir rehber niteliğindedir. Gelişen teknoloji ve günümüz imkanları insanların hayal güçlerine de etki etmiştir. İnsanlar evleri için örnek ararken tek tuşla binlerce seçeneğe ulaşabilmektedir. Bu yazımızda oluşturmak istediğiniz tasarım örnekleri ile ilgili sizlere bazı ipuçları ve modeller sunacağız.

Canlı Renkler Kullanın

Evinizde ferahlığı ve aydınlığı arayan tasarımlar görmek istiyorsanız evinizin farklı köşelerine atacağınız bazı canlı renkler küçük ama hayati öneme sahip dokunuşlar ortaya çıkaracaktır. 2019 salon dekorasyonu fikirleri özellikle canlı renklere ağırlık vermektedir.

Minimalist Dokunuşlar

Minimalist ev dekorasyonları en az eşya ile en uyumlu ortamları oluşturmaya dayanan bir fikirdir. Evinizde birbiriyle uyumlu eşyalarda oluşturabileceğiniz çeşitli kompozisyonlar sayesinde en az eşyayı kullanarak huzur dolu bir ortam oluşturabilirsiniz. 2019 salon dekorasyonu minimalist akımlarının çoğu insan tarafından tercih edildiğini göstermektedir.

Daha Aydınlık Daha Doğal

Salon dizaynı oluştururken düşünülmesi gereken başlıca kriter salonda bulunan pencerelerin ne tarafta olduğu ve salonu ne denli aydınlattığıdır. Salon içerisinde beyaz tonların hakim olduğu duvarların önünde açık tonlu mobilyalar, kör nokta dediğimiz az ışık alan duvarlarda çeşitli ayna dekorları, köşelerde yeşil yapraklı mimi ağaç bitkiler, çeşitli vazolar ferah bir orta alan ve küçük bir sehpa ile ferah salon dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Işıklandırma Yaparken Dikkat

Işık, üzerine yansıdığı objelere derinlik ve boyut efektleri verebildiği gibi ortamın aydınlık ve ferah görüntülerine de etki edebilmektedir. Ev dekorasyon fikirleri salon ışıkları için oldukça farklı seçenekler sunmaktadır. Özellikle akşam vakitlerinde ışığın tek bir noktadan değil de farklı açılardan ortamı aydınlatması hem ortamı geniş gösterecek hem de kişiyi yormayan bir dizayn olacaktır. Sarı ve gün ışığı gibi sıcak tonlar evinizde huzurlu bir ortam oluşturmanın yanı sıra kitap okurken gözlerinizi de yormayacaktır.

Duvarlarınız Boş Kalmasın

Salon dizaynı oluştururken ortamlarda en çok yer kaplayan objelerin duvarlar olduğunu unutmayın. 2019 dekorasyon modası duvarlarınız için çeşitli renk ve tonlarda farklı çizimlerin hakim olduğu tabloları beraberinde getirmiştir. Duvarlarınızda kullanacağınız çeşitli boylarda ki tablolar bulunduğu köşeye bir canlılık katacak ve farklı bir hava oluşturacaktır. Veya her duvara farklı bir tablo asarak güzel bir kontrast yakalayabilirsiniz.

Foto Galeri


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git