Mobilya Dekorasyon

2020’nin mobilya trendleri

26.05.2021
494

Yeni yılda mobilya dekorasyonunda konfor ve fonksiyonellik ön planda olacak. Doğallık tekrar revaçta olurken, geometrik formlara sahip …

2020’nin mobilya trendleri

Yeni yılda mobilya dekorasyonunda konfor ve fonksiyonellik ön planda olacak. Doğallık tekrar revaçta olurken, geometrik formlara sahip mobilyaların yer aldığı dekorasyon üsluplarını daha çok göreceğiz.

Geometrik formlar revaçta

2020 yılı, muhakkak bir konsepte nazaran tasarlanmış özgün ve ayrıntılarla zenginleştirilmiş mobilyaların yerlere damga vuracağı bir yıl olacak. Mobilyaların azamî seviyede konfor gözetmesi, dinlenmeye yönelik tasarlanması kıymet taşırken; huzur ve dinginliği yansıtan renk, materyal ve ayrıntıların kullanılması da öncelikler ortasında yer alacak. Sadeliğin ön planda olduğu, fonksiyonelliği önemseyen 2020 yılı dekorasyon trendlerinde doğallığın yanı sıra geometrik formlar da revaçta. Yerde istikrar oluşturmak için bu formlara sahip mobilyalar dikkat çekçi bir formda merkezi yahut tekil olarak kullanılacak.

2020’nin hükümdarı klasik mavi

2020 dekorasyon trendlerine nazaran mobilya ve dekorasyon eserlerinde en çok göreceğimiz renklerin başında mavinin tonları geliyor. Bu yılın canlı renkleri yerini mat ve pastel renklere bırakırken, pastel pembe, su yeşili ve bilhassa doğal mavi tonları moda olacak. Klasik maviyi bilhassa aksesuarlarda, yastık ve örtülerde çok sık göreceğiz.

Dekorasyonda gereç trendleri ahşabı gösteriyor

Her vakit favori olan ahşap, bu sene de sıkça kullanılacak bir materyal olarak karşımıza çıkacak. Ahşabın ham halini de dizaynlarda sıkça göreceğiz. Metallerde ise pirinç ve krom kullanımı ön planda olacak. Bu materyallerin farklı başka kullanıldığı dizaynlarla bir arada metalin, doğal ahşabın yahut mermerin kombine edildiği birçok mobilya tasarımı hayatımızın içerisindeki yerini alacak. Kumaşlarda kadife modası yerini koton ve kadife satene bırakırken, tamamlayıcı olarak siyah beyaz desenlerin kullanılacağı bir yıl olacak. Ahşabın sıcak görünümünün tam tersine beton materyalin de dekorasyonda kullanıldığı görülecek. Bilhassa ham olarak kullanılan beton mobilyalar daha çok dekorasyon öğesi olarak yeri tamamlayan bir nesne olarak yerini alacak. Farklı formalara sahip bu eserler dikkat cazibeli bir formda merkezi yahut tekil olarak kullanılacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.