9 Metrekare Oda

9 Metrekare Oda
10 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 53 kez okundu.

Son yıllarda inşaat sektörü, küçük daire profilleri ile çekirdek veya bütçesi kısıtlı ailelere hitap etmeye başlamışlardır. 9 metrekare oda için eşya seçimi ve yerleştirmesi bir problem gibi görünmektedir. Yaratıcı fikir ve dizaynlarla 9 metrekare oda dekorasyonu sorun olmaktan çıkacaktır. Bunun için dikkat etmeniz gereken hususlar şunlardır;

  1. Odayı sade döşeyin

Oda küçük diye eşyayla doldurmayın. Hem rahat hareket edemezsiniz hem de odayı boğarsınız. Sade döşemeye özen gösterin. Kolektif ve canlı renkli mobilyalar seçin. Tabandan ziyade duvarları değerlendirin.

  1. Renk seçimini iyi yapın

Odayı daha geniş ve ferah göstermenin yolu boyadan geçer. Açık tonda renkler odayı aydınlık gösterecektir. Tek rengin farklı tonlarıyla gölge oyunları yapılabilir. Aşağıdan yukarıya doğru renk tonu açılarak çıkılabilir. Kısa duvar koyu tonda boyanarak derinlik sağlanabilir. Duvar kâğıdı döşenecekse; geniş motifli veya dikine çizgili duvar kâğıtları seçilebilir.

  1. Perdeler odanın süsüdür

Perdeler, duvar boyası ve mobilyalarla uyumlu olmalıdır. Ağır ve koyu tek renk perde yerine renkli ve canlı perde kullanın. Perdeyi tavandan asarak derinlik sağlarsınız.

  1. Döşemeyi unutmayın

Laminat döşenecekse kapı girişinden itibaren dikine döşenmelidir. Açık tonda döşemeye dikkat edin. Klasik, bol desenli ve saçaklı halı döşemeyin. 3 boyutlu ya da geniş motifli halı kullanın.

Çocuklar İçin 9 Metrekare Oda Dekorasyonu

Ranza ya da alttan yatak çıkmalı tekli yatak kullanabilirsiniz. Tekli bazalı yatak da yerleştirilebilir. Çalışma masasına yer kalmıyorsa üstü yatak altı çalışma masalı kombinasyonu seçilebilir. Tekli dolap yatağın yan tarafına yerleştirilerek geniş alan kazanılır.

9 metrekare Oturma Odası Dekorasyonu

Standart koltuk takımları, 9 metrekare oda içine sığdırılamaz. 9 metrekare oda dekorasyonu yaparken uygun mobilya seçilmelidir. “L” köşe takımı en uygun olanıdır. Kısa kenara sehpa, uzun kenarı yanına tekli koltuk koyulabilir. İki adet çekyat tipi koltuk da yerleştirilebilir. Birleşme köşesine abajur ya da sehpa koyulabilir. Çekyatların birer kolları çıkarılarak yerleştirilebilir. Böylece köşe koltuk oluşturulmuş olur. Koltuğun karşı duvarına televizyon asılır. Simetrik şekilde televizyon etrafına raflar yerleştirilebilir. Sarkıt lamba yerine tavana monte lambaları tercih edin.

Foto Galeri


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git