9 Metrekare Yatak Odası Dekorasyonu

9 Metrekare Yatak Odası Dekorasyonu
9 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 60 kez okundu.

Evi küçük olan ailelerin eşyaları sığdırma sıkıntısı vardır. 9 metrekare yatak odası ise ayrı bir derttir. Yatak odası çok küçük olduğundan yatağı, dolabı, şifonyeri yerleştirmek büyük problemdir. Fakat pratik çözümlerle küçük odada ferah bir ortam oluşturabilirsiniz.

Yatak Odasına Yatağı Yerleştirme

Önemli olan yatağı yerleştirme değil yatağın ebadıdır. Çünkü standart bazalar ve karyolalar 9 metrekare yatak odası büyük olacaktır. Odada daha çok hareket alanı istiyorsanız özel üretim yataklar kullanmalısınız.

1-Ranza modeli yatak;

Yatağı kısa duvar boyunca yerleştirin. Altı boş olacağı için ister şifonyer, ister çalışma alanı isterseniz de giyinme dolabı olarak kullanabilirsiniz. Merdiveni yan taraftan ya da ayak ucundan yerleştirebilirsiniz.

2- Dolap modeli yatak;

Kısa ve penceresiz duvara, tavandan tabana ve duvardan duvara dolap yaptırılır. Bunun içine gömme yatak yaptırılır. Gece yatak indirilir. Gündüz kaldırılır. Yatak kaldırıldığında dolap bir bütün gibi görünecektir. Böylece odada geniş bir hareket alanı oluşacaktır.

3-Bazalı yatak modeli;

Bazalı yatakların bir avantajı içi sandıklı olduğu için birçok eşyayı saklamasıdır. Bu yatağı iki türlü yerleştirebilirsiniz.

A-kapı kenarına yatağı yerleştirme; 3×3 ölçüsünde odada kapı yanına yatak yerleştirilebilir. Yatağın duvar tarafı bölümü tavana kadar altı komodinli üstü raflı yapılabilir. İstenirse baza başlığı üstünden itibaren duvara kapaklı ya da kapaksız raf yapılabilir.

B-Kısa duvara yatağı yerleştirme; penceresiz olan kısa duvara yatak ortalanır. Yan taraflara çekmeceli komodinler konur. Üstlerine isteğe göre raflar çıkarılır. Bu raflara; kitap, biblo, süs eşyaları, kıyafetler konabilir.

Yatak Odasına Dolabı Yerleştirme

Yatağı yerleştirirken dolabı unutmayın. 9 metrekare yatak odası içinde dolap, yatak ile birlikte geniş bir alanı kaplar. Kapaklı yerine raylı modelleri seçin. Dolap kapaklarınız boy aynalı olsun. İsteğe duvardan duvara ya da yarım model tabandan tavana yaptırabilirsiniz. Oda dar olduğu için dolabın enini iyi ayarlayın.

Yatak Odasına Şifonyeri Yerleştirme

Dolabın ve yatağın konumuna göre şifonyeri yerleştirebilirsiniz. Kapı girişi en ideal yerdir. Şifonyeri çalışma masası olarak da kullanabilirsiniz. Şifonyeri yatağın karşı tarafına yerleştirdiyseniz, üstüne televizyon de yerleştirebilirsiniz.

Foto Galeri


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git