Açık Balkon Dekorasyonu

Açık Balkon Dekorasyonu
8 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 76 kez okundu.

Açık balkon dekorasyonu, evlerimizde hava alabileceğimiz yegane yer olan balkonumuz için oldukça önemli ve eğlenceli bir konudur. Şehrin dip dibe yapılaşması, karmaşık ve sıkışık dizaynında hava alınacak bir yer bulamamak insanları balkonlarını güzelleştirmeye itmiştir.

Rengarenk ve İç Açıcı Motifler

Balkonunda yazın sıcak günlerde açık havada kahvaltını yapabilir ya da akşam çaylarını yudumlamak isteyebilirsin. Bu yüzden en iç açıcı şekilde dizayn etmek isteyebilirsin. Balkon düzenlemesi yaparken rengarenk saksı çiçeklerinden bolca yararlanabilir, duvarlara askı şeklinde saksılar yerleştirebilir, çeşitli şerit lambalar kullanarak hem otantik hem de cıvıl cıvıl bir ortam oluşturabilirsin.

Ahşap Ağırlıklı Tasarım

Balkonunda eski mobilyalarını veya çeşitli ahşap atıkları değerlendirebilir, zemini ahşap paletlerle kaplayıp duvarları ahşapla kaplayabilirsin. Çeşitli bölgelerde canlı bitkiler kullanarak eski bir görünüm sağlayabilirsin. Balkon dekorasyon ürünleri satan bir yapı marketten alabileceğin çeşitli dekor ürünleri ile balkonunu tam bir dinlenme mekanına çevirebilirsin.

Akdeniz Tarzı Tasarım

Balkonun manzarası yeşillik bir alana bakıyorsa bu tasarım tam senin balkonuna göre. Balkon dekorasyonu yaparken önerilenler arasında balkonun manzarasına ve cephesine göre tasarım yapmak vardır. Akdeniz tarzı balkon tasarımı yaparken, balkonunda beyazın tonlarını sıkça kullanmalısın. Sandalye minderleri, yere sereceğin kilim, duvarlara asacağın çeşitli beyaz çerçeveler ve aralara serpiştireceğin mavi dekoratif ürünlerle tam bir Akdeniz havası oluşturabilirsin.

Botanik Balkon Tasarımı

Balkonun bol güneş alan bir konumda ise bol bitkili bir tasarım yapman oldukça kolay olacaktır. Balkonunda kullanabileceğin çeşitli canlı bitkilerle farklı tonlarda bir geçiş sağlayabilirsin. Mesela, balkonun köşelerine koyacağın çam tarzında uzun bitkiler, daha ön taraflara renkli çiçekler ve balkon çevresine de sarmaşık türü bitkiler yerleştirebilirsin. Açık balkon dekorasyonu yaparken balkonunda bitkilerin sağladığı huzurlu ve dingin bir ortam oluşturmuş olursun.

Balkon Şekline Göre Tasarım

Balkonun dar, uzun, geniş veya küçük olabilir. Açık balkon dekorasyonu yaparken balkonun yapısı ve şekli büyük önem taşımaktadır. Dar ve uzun balkonlarda yapılabilecek tasarımlar, küçük balkonlar için uyumsuz olacaktır. Balkonun geniş ve büyük ise çeşitli mobilyalar, şömine köşesi, şemsiye ve hamak gibi seçeneklerin mümkünken uzun balkonlarda sadece güneşlik ve daha çok yer mobilyaları tercih edebilirsin.

Foto Galeri

 


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git