Mobilya Dekorasyon

Ahenkli Bir Ev için 7 Feng Shui Önerisi

19.11.2021
17
Ahenkli Bir Ev için 7 Feng Shui Önerisi

feng shui

Evinizde feng shuiyi kullanmaya başlamak küçük adımlarla başlanılarak, sonrasında daha kompleks feng shui seviyelerine geçilerek tamamlandığında oldukça kolay olabilir. Evinizde feng shuiyi kullanmanız için, başlangıç seviyesinde birkaç küçük adımı sizinle paylaşmak istedik.

İyi Bir Feng Shui İçin Dağınıklıklarınızdan Kurtulun

feng shui

Evinizde sevmediğiniz her ne varsa, hepsinden kurtulun. Dağınıklıklarınızdan ve fazlalıklarınızdan kurtulmak her ne kadar zaman ve enerji harcamanız gereken bir durum olsa da, hem bir terapi gibi hissetmenizi sağlayacak, hem de tabiri caizse “yüklerinizden kurtulmanıza” yardımcı olacak. Bu adımı sakın atlamayın, çünkü bu adım feng shui enerjisiyle ahenkli bir eviniz olması için gerçekten çok önemli.

Kaliteli Havalandırma ve Işıklandırma

feng shui

Evinizde, “Chi” olarak adlandırılan iyi bir feng shui enerjisine sahip olmak için bu iki element vazgeçilmez. Pencerelerinizi daha sık açın, hava temizleyici bitkiler ya da hava temizleme makinesi kullanarak evinize feng shuiyi getirin. Evinize olabildiğince çok doğal ışık girmesini sağlayın ve evinizdeki ışıkları tam spektrumlu lambalarla değiştirmeyi deneyin.

Enerji Haritanızı Oluşturun

blank

Evinizin Bagua’sını, yani enerji haritasını oluşturun, bu haritayı iki ana feng shui metodunu kullanarak oluşturabilirsiniz: klasik Bagua ya da BTB sistemi. Bagua’nızı oluşturduktan sonra, evinizin hangi bölümlerinin hayatınızın hangi bölümlerine bağlı olduğunu bileceksiniz. Örneğin, geleneksel feng shuide evinizin Güneydoğu kısmı hayatınızın para enerjisi ile bağlantılı olan kısmıdır.

5 Ana Feng Shui Elementinin Özelliklerini Anlayın

blank

Evinizin her köşesinde denge ve dinamik enerji sahibi olabilmek için beş ana feng shui elementinin özelliklerini anlamalısınız. Örneğin, eğer hayatınıza daha fazla maddiyat çekmek istiyorsanız, evinizin Güneydoğu kısmında daha fazla tahta ve su elementlerini kullanmanız gerekmektedir. Eğer sağlığınızı geliştirmek istiyorsanız, Tahta feng shuisini temsil eden bitkileri ya da tahta parçaları içeren mobilyaları evinizin Doğu kısmında kullanmanız gerekmektedir.

Kendi Feng Shui Doğum Elementinizi Bulun

blank

Kendi feng shui doğum elementinizi bulup, bu elementi kişisel enerjinizi desteklemek ver körüklemek için kullanmalısınız. Örneğin, eğer doğum elementiniz Ateşse, Ateş feng shui elementlerinin özelliklerini evinizle tanıştırmalısınız, mesela Ateş elementine ait renkler (kırmızı, turuncu, mor, pembe, sarı), üçgen şekilleri, vb. Aynı zamanda evinizde oldukça sağlam bir Tahta elementine de ihtiyacınız olacaktır çünkü üretici feng shui çemberinde tahta, ateşi besleyen bir elementtir.

Kua Numaranızı ve Şanslı Yönlerinizi Bulun

blank

Kua numaranızı ve şanslı yönlerinizi bularak evinizdeki en iyi ya da şanslı feng shui yönlerini kullanarak enerjinizi daha pozitif hale getirebilirsiniz. Yatağınızın yönünü, masanızın yönünü, yemek yediğiniz alandaki oturma pozisyonunuzu vb. yerleri şanslı yönlerinize göre düzenleyebilirsiniz. Örneğin, eğer Kua numaranız 1 ise, yüzünüzün dönük olmasının en iyi olacağı yönler: Güneydoğu, Doğu, Güney ve Kuzey’dir.

Her Zaman Evinizdeki Kaliteli Enerjinin Farkında Olun

blank

Her zaman evinizdeki kaliteli enerjinin ve bu enerjinin sizin sağlığınıza olan etkisinin farkında olun. Sağlığınızla son derece bağlantılı olan feng shui “üçlüsü” konusunda oldukça dikkatli olmalısınız: yatak odanız, banyonuz ve mutfağınız. Enerji dünyasında hiçbir şey durağan değildir, bu yüzden akıllı davranmalı ve evinizi mutlu ve sağlıklı tutmalısınız.

Feng Shui Ev Adımları Özeti

blank

Bu yedi feng shui adımında ustalaştıktan sonra, feng shuinin daha derin seviyelerini keşfetmeye başlayabilirsiniz, mesela feng shuinin yıllık harekerleri, enerjileri… Fakat basit adımlarla başlamaya dikkat etmelisiniz, eğlenmeli ve bütün bu sürecin tadını çıkarmalısınız! İşte bu iyi feng shui.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.