Mobilya Dekorasyon

Apartman Teras Dekorasyonu

26.08.2019
270
Apartman Teras Dekorasyonu

Evlerin en kullanışlı alanlarından olduğu için, balkon ve teras dizaynı günlük yaşantımızda bir hayli etkili. Ev teras süsleme ve çatı teras dekorasyonu yapmak, kullanışlı çözümler getirmek ve ferah bir ortam yaratmak bu açık hava kullanım alanlarını sevenler için oldukça önemli.

Bitkilendirme Çözümleri

Tüm teras veya balkon dekorasyonlarında en önemli nokta bitki ve çiçeklerinizin yerleşimi olup, bu tamamen teras veya balkonunuzun yapısına bağlıdır. Ev teras süsleme konusunda büyük terası olanlar için kocaman ağaç fideleri kullanmak, büyük ve geniş saksı çiçekleri yetiştirmek kullanmadığınız köşelerin renklenmesini sağlar. Teras dekorasyonunda çiçekleri de bol bol kullanarak doğal bir güzellik elde edersiniz. Rengarenk çiçekleri yaratıcı saksı fikirleri ile bir araya getirebilirsiniz. Güzel bir menekşe için ayaklı menekşe saksı terasa modern bir görünüm katabilir. Meyve kasaları, çamaşır sepetleri, eski çaydanlıklar, büyükçe kovalar güzelce boyanarak en hoş dekorasyon ögeleri haline gelebilir.

Ews Mien Ayaklı Menekşe Saksı

Ews Mien Ayaklı Menekşe Saksı

Gölgelik Kullanımı

Teraslar ve geniş balkonlar fazlaca güneş alan yerlerdir. Güneş alması sebze veya çiçek yetiştirmek için olumlu bir unsur olsa da sürekli çok fazla güneş alan yerler kullanımınız için uygun değildir. Kullanışlı gölge alanlar oluşturabilmeniz için terasa ahşap bir gölgelik yapabilirsiniz. Ahşap, güneş ışınlarını içine absorbe edebilen bir malzemedir.  Aynı zamanda güneş ışınlarını yansıtan beyaz bir kumaş kullanımı da gölge alan oluşturmak için iyi bir alternatif olabilir. Gölgeliklerin dış kısımlarına hızlı uzayan yeşil bitkiler yerleştirirseniz, hem doğal bir güzellik elde eder hem de yan kısımlardan gelen güneş ışınlarından da gölge elde edebilirsiniz.

Eski Mobilyalarınızı Yeniden Kullanın

Güzel bir hafta sonu aktivitesi olarak; eski ahşap mobilyalarınızı istediğiniz ölçüleri oluşturacak şekilde kesin, kıymıklı köşe ve yüzeyleri zımparalayın, istediğiniz renge boyayın ve cilalayın. Elde ettiğiniz düz yüzeyleri güçlü yapıştırıcılar ile bir araya getirerek depolama alanları elde edebilirsiniz. Mobilyalarınızı ince çıtalar halinde keserek aynı işlemleri uygulayabilir ve bu çıtalardan terasa duvar örebilirsiniz.

Ev Teras Düzenleme

Ev Teras Düzenleme

Farklı Zemin Uygulamaları

Zemine ahşap dokunuşlar katarak doğal bir görünüm elde edebilir veya zemindeki taşları pastel renklere boyayarak daha renkli ve canlı bir teras dekorasyonu elde edebilirsiniz.

Canlı Dokunuşlar

Terasları ve balkonları bitki uygulamaları ile yeşillendirdikten sonra, trend bir dizayn elde etmek için sıra dekoratif ürünlere geliyor. Balkon ve teras dizaynında canlı ve renkli çiçeklerin yanı sıra renkli kumaşlar, renkli dekoratif mumlar, hasır sepetler ve bazı cam dekoratif ürünler kullanarak çatı teras dekorasyonu ile enerjik bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Balkon ve Teras Dizaynı

Balkon ve Teras Dizaynı

Oturma Takımı ve Masa Kullanımı

Kullanışlı bir ev teras süsleme tasarımı için rahatlık ve zevklerin uyum sağlaması önemli bir faktördür. Katlanabilir masalar, dayanıklı bahçe mobilyaları gibi farklı alternatifler sizin zevkinize göre uygun olabilir. Balkonda ve teraslarda kullanacağınız dış mekan mobilyaları açık hava yaşam alanınızı daha kullanışlı hale getirmektedir. Daha küçük balkonlar için katlanabilir masa ve sandalye setleri uygun olabilir. Geniş bir terasınız varsa ve açık havanın keyfini uzun süre sürmek istiyorsanız, bambu koltuk takımları veya ahşap üzerine yumuşak yastık uygulamaları ile L şeklinde köşeler sizin için ideal.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.