Mobilya Dekorasyon

Arabanızı İlk Günkü Gibi Yapacak 10 Fantastik Fikir 2021

29.10.2021
43
Arabanızı İlk Günkü Gibi Yapacak 10 Fantastik Fikir 2021

Araba temizlemek sıkıcı bir iş olduğu için sürekli erteleriz. Hatta bazı kişiler o kadar nefret ediyor ki bu işi yapması için başkalarına para veriyorlar. Fakat bazı kişiler de hiç sıkılmadan bunu yapıyorlar. Araba temizliğini kendi yapanlar için baya bir efor sarf etmeleri gerekiyor.

Mevsime göre arabalarınızda oluşacak kirler farklılaşabilir. Ne kadar çok temizleseniz de eninde sonunda tekrar pislenecektir. Evinizin aksine arabanızı temizlemek daha fazla iş istiyor ve daha sık temizleme gerektiriyor. Fakat bu iş zor ve ya pahalı olmak zorunda değil. İşte size burada 10 fikir ile arabanızın yeni gibi nasıl olacağını sunuyoruz.

1- Bahar ile birlikte toz gelir ve bu tozlar araba paspasınızı kirletir. Fakat üzülmeyin, yeni paspaslar almak zorunda değilsiniz.

blank

Pişirme sodası ve sirke ile basit bir karışım hazırlayın. Sonra bu karışımı diş fırçası ile paspasa uygulayın. Kuruduktan sonra vakumlayın.

blank

2- Toz döngüsü sürekli olur, bunlardan kurtulmanın basit yolları olmalıdır. Özellikle küçük ve ulaşılamayan alanlarda olurlar.

blank

Dert değil. Küçük bir boya fırçası yardımı ile buradaki tozları çıkartabilirsiniz. Sonra da bunları vakumlayın.

blank

3- Spreyler ve temizlik bezleri her temizlemekte iyi değillerdir. Özellikle arabanızdaki küçük yerler için bunları kullanamazsınız.

blank

İhtiyacınız olan şeyler zeytinyağı ve bir bez. Bunlar sayesinde deri kısımları parlatabilirsiniz. İlk önce küçük bir kısma uygulayın ve deneyin, işe yarayacak mı?

blank

4- Evcil hayvanları olanlar onların nasıl kirlilik yapacağını biliyor, özellikle onları tüylerini. Süpürge ile süpürmek yeterli olmayacak ve baya bir zaman alacaktır.

blank

Bir sprey yardımıyla koltuklarınızı su ile hafif ıslatın. Sonra bir çekçek yardımı ile onları koltuklarınızdan atın. Hayvan türleri bu yöntemle anında çıkacaktır.

blank

Ah benim köpeğim

5- Herkes arabasının hoş kokmasını ister özellikle arkadaşlarıyla gezerken. Ama bu araba kokuları zehirli olabilirler.

blank

Aslında bunu kendiniz yapabilirsiniz. Pişirme sodası ve esanslar ile bir üstü açık bir kavanoz içinde karıştırabilirsiniz. İşte bu kadar, kendinize ait bir ait bir koku oluşturdunuz.

blank

6- Arabanızın ön camındaki bulanıklığı gidermek artık daha basit. Sürtme alkolü ve biz yardımı ile ovalayın, işte bu kadar.

blank

Bunu yapmak için, camınızı önce hazırlanmış olan sabunlu suyu kullanarak bir bez yardımıyla temizleyin, sonra silgeçlerdeki kirleri temizleyin. Bunları yaptıktan sonra köşedeki kısımları da sürtme alkol ile temizleyin

blank

7- Sirke ile gazete gerçekten ön camı çiziklerden kurtarıyor mu? Evet, doğru. Sirkeyi cama püskürtün, birkaç dakika bekleyin ve sonra gazete ile temizleyin.

blank

8- Parlayan bir jant için bundan daha kolay bir yol olamazdı. Biraz sirke ile suyu karıştırın ve jantlarınız parlasın. Sonra bir bez yardımıyla temizleyin.

blank

9- Yeni görünümlü bir teker mi istiyorsunuz? Pişirme sodası ile suyu pasta haline getirin tüm tekerinizi bunu sürün ve yıkayın. Çok kolay.

blank

10 Koltuklarınızın lekelenmesi arabanızı eski gösterir. Püskürtme kabının içine sıcak ve biraz deterjandan oluşan karışım koyun ve püskürtün. Sonra bir bez ile ovalayın. Lekelerin nasıl kaybolduğunu görünce size bu bir sihir numarası gibi gelecek.

blank

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.