Mobilya Dekorasyon

Bahçe Dekorasyonu Kendin Yap

26.08.2019
145
Bahçe Dekorasyonu Kendin Yap

Evlerde vakit geçirmek için en çok sevilen yerlerden biri de bahçelerdir. Hele bir de yaz aylarındaysa, gündüzleri gölgelerin altında geceleri yıldızların altında geçirilen en kıymetli zamanlar haline gelir.

Bahçenizin her bir köşesinde emeğinizin olmasını istiyorsanız o zaman buyurun bir de bu bahçede kendin yap fikirlerine bir göz atın.

Bahçede Kendin Yap Fikirleri

Bahçede Kendin Yap Fikirleri

Çitler

Öncelikle bahçe sınırlarından başlamak gerek; kendi kişisel alanınızı sınırlarla belirleyerek, o sınırların etrafına ister bahçe duvarı isterse de çit yaptırabilirsiniz. Eğer çit yaparsanız ya da yaptırırsanız o çitleri kendi zevkinize göre boyayarak farklılık yaratabilirsiniz.

Saksılar

Kendin yap bahçe tasarımları ​​ile uğraşmaya ne dersiniz? Mesela;

  • Kullanılmayan büyük küçük fark etmeksizin tekerlekler bulup onları güzelce temizleyip boyayarak saksıya dönüştebilirsiniz.
  • Alçıdan, çimento harçlarından saksılar yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken istediğiniz şekli verebileceğiniz karton kutu bulup içine çimento harcını dökmek. Ancak toprak koyup çiçek ekmek için üstüne harç kurumadan bir ağırlık koyup harç kuruduktan sonra şekil oluşturun. Daha sonra çimento harcından yapma saksıları renklere boyayıp kuruttuktan sonra içine toprak doldurup çiçek ekebilirsiniz.
  • Saksı yapmak size göre değilse ayaklı menekşe saksı tercih edebilirsiniz.
EWs Mien Ayaklı Menekşe Saksı

EWs Mien Ayaklı Menekşe Saksı

Salıncak

​​Bahçenizde bir salıncağa ne dersiniz? Bahçenizde dalları sağlam bir ağacınız varsa halatlar yardımıyla bir salıncak kurabilir, hatta çiçeklerle halatları süsleyerek kendin yap bahçe süsleri ile farklılık yaratabilirsiniz.

Kendin Yap Bahçe Süsleri

Kendin Yap Bahçe Süsleri

Ateşlik Alan 

Yaz akşamları evin içine kapanmak yerine bahçede oturmak daha cazip gelir. Hele bir de kalabalıksanız ve ateş de varsa. “Çok güzel olurdu. Ama yeşillik alan bir ateş yaksan yayılır gider. O yüzden çok tehlikeli,” diyorsanız bir de bunu deneyin;

Bahçenizin bir yerine büyük taşlarla ya da beton harcıyla 2 – 3 karışlık yükseklikte ve içinin de 4/4 karışlık boşluk kalacak şekilde bir duvar örerek ateşin tehlike oluşturmadan yakılabileceği bir alan oluşturabilirsiniz.

Sehpa

Bahçenizde bir oturma köşeniz var ama sehpası yok ya da kırıldı. O zaman kendiniz dilediğiniz gibi bir sehpa yapabilirsiniz. Mesela yapmak istediğiniz sehpanın ölçülerini belirleyerek marangozdan tahtalar alıp o tahtaları birbiriyle birleştirerek, sehpanın iskeletini oluşturup, onu güzel bir renge boyayarak kurutun. Daha sonra iskeletini oluşturduğunuz sehpanın üstünün ölçülerini alarak bir cam ustasından o ölçülere göre cam kestirip sehpanın üstüne yerleştirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.