Mobilya Dekorasyon

Bahçe Düzenlemesi Nasıl Yapılır?

16.09.2019
99
Bahçe Düzenlemesi Nasıl Yapılır?

Bahçeler özellikle müstakil evlerin olmazsa olmazıdır. Ancak bahçeyi güzel gösteren, evlerde de olduğu gibi dekorasyondur. Güzel düzenlenmiş bir bahçe hem sizi hem de misafirlerinizi kendine hayran bırakacak ve bahçede vakit geçirmeyi daha da eğlenceli kılacaktır. Özellikle kendin yap bahçe dekorları ile bahçenize kendinizden bir şeyler katmanız sizin bu alanı daha da sahiplenmenizi sağlayacaktır.

Bahçe Mobilyası Seçerken Kullanım Alanınız Göz Önüne Alın

Bahçe düzenlemelerinde ilk dikkat edilmesi gereken oturmak için alanlardır. Oturma grupları geniş bahçeler için oldukça idealdir. Bahçe için köşe takımları tercih edebileceğiniz gibi daha dar alana sahipseniz hasırdan masa ve sandalyeleri de tercih edebilirsiniz. Oturma grupları kadar önemli olan bir başka detay ise gölgelik alandır. Bunun için geniş bahçe şemsiyeleri kullanabileceğiniz gibi farklı tasarımlarla gölgelik alanlar da yaratabilirsiniz.

Bahçe İçin Köşe Takımları

Bahçe İçin Köşe Takımları

Farklı Saksılara Bahçenizde Yer Açın

Bahçelerin olmazsa olmazı elbette çiçeklerdir. Büyüklü küçüklü saksılarda konumlandıracağınız çiçekler bahçenize ayrı bir hava katacaktır. Bunun için çeşitli saksıları kullanabilirsiniz. Saksıların yanı sıra eski araba lastiği, kullanılmayan tencereler, bardaklar, çaydanlıklar gibi eşyaları renklendirerek çiçek dikiminde kullanabilirsiniz. Bahçe için pratik bilgiler arasında sizin yapabileceğiniz süs havuzları da yer alır. Süs havuzu yapmak için deniz kenarından toplayacağınız doğal taşlar, kamyon lastiği ve suyu tutması için branda işinizi görecektir.

Bahçe İçin Pratik Bilgiler

Bahçe İçin Pratik Bilgiler

Kendi Sebzenizi Yetiştirin

Bahçeniz oldukça büyükse tarım yapmak için belli bir alanı renkli çitlerle oturma alanlarından ayırabilirsiniz. Çok büyük bir bahçeye sahip değilseniz büyük saksılara ekeceğiniz maydanoz marul gibi bitkilerle mini organik bahçenizi oluşturabilirsiniz. Bahçe dekorasyonunda aydınlatmada oldukça önemlidir. Bunun için çeşitli şekillerde tasarlanmış bahçe lambalarını kullanabilirsiniz. Bahçeden eve yürüme yolunda taş döşeme, tahta köprü veya beton yol gibi birçok seçenekten bütçenize uygun olanını seçip uygulayabilirsiniz.

Sebze Yetiştirme Yöntemleri

Sebze Yetiştirme Yöntemleri

Bahçenizde Mangala Yer Açın

Mangal, özellikle Türk mutfağının olmazsa olmazıdır ve bahçe denildiğinde akla yazları yapılan mangal partileri gelir. Bunun için barbeküyü konumlandıracağınız alanı doğru seçmelisiniz. Alışılmışın aksine eski masalarınızın iç kısmına mangalı yerleştirerek farklı bir dekor da yakalayabilirsiniz. Eski sandalyelerinizi boyayarak saksılara alan tayin edebileceğiniz gibi kullanmadığınız ahşap merdivenleri de renklendirerek bahçenizde kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.