Mobilya Dekorasyon

Bahçe Düzenlemesi Nasıl Yapılır?

21.08.2019
229
Bahçe Düzenlemesi Nasıl Yapılır?

Herkes kendi evine ait geniş bir bahçesi olsun ister. Ama ne yazık ki, bulutlara kadar uzanan bina yığınları arasında bırakın bahçe bulmayı müstakil daireler bulmak bile zor ancak şehir dışına biraz uzak mesafelerde var. O kadar uzak mesafelere giden toplu taşıma araçları bulmak çok zor bu yüzden kişisel arabalar kullanılmak zorunda kalınıyor.

Bahçeli bir eviniz varsa birkaç dokunuşla ve mobilyalarla çok güzel bir şekilde dekore edebilirsiniz. Bahçeniz için neler yapılabilir?

Çitler

Bahçenizin etrafına duvar örerek ya da çitler kullanarak kendi özel alanınızı sınırlarla belirleyebilir ve buna göre dekore edebilirsiniz.

Bahçe için pratik bilgiler

Bahçe için pratik bilgiler

Mobilyalar

Bir bahçe için köşe takımları alabilir ve misafirleriniz geldiğinde orada oturup hoş sohbetler ederek güzel vakitler geçirebilirsiniz.

Bahçenizin bir başka köşesine yemek masası koyabilir ve onun sandalyelerini kendi ellerinizle boyayabilirsiniz. Güzel havalarda kahvaltılarınızı, akşam yemeklerinizi orada yiyebilir hatta evde de çalışan biriyseniz bahçenizdeki yemek masasında açık alanda ferah ferah çalışabilirsiniz.

Hatta kendin yap bahçe dekorlarıyla uğraşabilirsiniz. Peki kendiniz neler yapabilirsiniz? Bu bahçe için pratik bilgiler tam size göre olabilir.

Kendin yap bahçe dekorları

Kendin yap bahçe dekorları

Saksı

Kullanılmayan tekerlekleri istediğiniz renklere boyayarak içine de topraklar doldurarak çiçekler ekip bir saksıya dönüştürebilirsiniz. Hatta etraftan bulduğunuz büyüklü küçüklü taşları toplayıp farklı renklere boyayarak tekerlekten olma saksının etrafına veya içine koyarak cıvıl cıvıl bir görüntü elde edebilirsiniz.

Değişik modellerde ve renklerde yatay saksılar alıp içine bitkiler ekebilirsiniz. Hatta o saksıları sizin yapmanız da mümkün. Mesela kullanılmayan yoğurt kaplarının etrafını istediğiniz renkteki yağlı boyalarla boyayabilir hatta süs için kullanılan iplerle etrafını sararak değişik saksı modelleri elde edebilir içine de çeşit çeşit çiçekler, bitkiler ekebilirsiniz.

2 li Sarı siyah yatay saksı

2 li Sarı siyah yatay saksı

Kulübe

Eğer bir köpek besliyorsanız, bahçenizde onun için köşe belirleyip kulübesini yerleştirerek, ona ait bir yaşam alanı yaratabilirsiniz.

Çimen 

Bahçenizin zemini taş – topraktan, yabani otlardan oluşuyorsa o alanı temizletip gerçek çimenler ekebilirsiniz.

Süs Havuzu

Minik bir süs havuzu olmasını isterseniz bahçenizin bir kenarına özel olarak süs havuzu yaptırtabilir, etrafına maket hayvan heykelleri ekleyerek farklı bir görüntü elde edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.