Mobilya Dekorasyon

Balkon Çiçekleri Nelerdir?

29.08.2019
214
Balkon Çiçekleri Nelerdir?

Her renkten ve türden çiçek ile balkon dekorunuzu tamamlayan tasarım saksı modelleri ile istediğiniz görüntüyü oluşturabilirsiniz. Balkon saksı bitkileri sayesinde bahçe havası oluşturabilirsiniz. Uzun ömürlü çiçek çeşitleri sayesinde devamlı çiçeklerinizin bakımı ile uğraşmak zorunda da kalmazsınız. Balkonunuz da bir bahçe görünümü oluşturmak, bitki ekolojisi kurmak maliyetli ve zor bir iştir. Bunun yerine saksı kullanarak istediğiniz bitkileri yetiştirebilirsiniz. Kış balkon bitkileri de saksılarda gayet güzel bir görüntü oluşturacaktır.

Kolay Yetiştirilen Çiçekler

Petunya, sardunya, begonya, menekşe, karanfil ve krizantem gibi bakımı zor olmayan, güneşte canlanan ve hızlı büyüyen, renkli bitkiler tercih ederek balkonunuzda güzel bir dekor meydana getirebilirsiniz.

Eğreltiotu

Balkonunuzda hoş bir dekor unsuru haline gelebilen ve pek çok çeşidi olan eğreltiotları diğer bir ismi ile aşk merdivenleri tam anlamıyla bir duvar bitkisidir. Renkli ve farklı çeşit yaprak görüntüleri ile balkonunuz şenlenecektir.

Uzun Ömürlü Çiçek Çeşitleri

Uzun Ömürlü Çiçek Çeşitlerinden Biri Olan Eğreltiotu

Kaktüsler

Büyük ve küçük boyutları ile her şekilde yetişmesi kolay olan ve aynı zamanda sağlığa sağladığı gayda itibari ile de tercih sebebi olan kaktüsler, dekoratif saksılarda muazzam bir görüntü oluşturmaktadır.

Dikensiz Kaktüsler

Balkon sehpalarını veya korkulukları dikensiz kaktüsler ile süsleyebilirsiniz. Hoş görüntüsü ile birden çok kullanabileceğiniz bu bitkiler kolay bakımı ile öne çıkmaktadır.

Balta Püskülü

Rengarenk halleri ile başlangıç aşamasında özen gerektirse de daha sonraları hiçbir uğraş gerektirmeden yaşayabilen dekor bitkileridir.

Kış Balkon Bitkileri

Kış Balkon Bitkileri Arasında Yer Alan Balta Püskülü

Çiçeksizler

İnanılmaz yaprak şekillerine sahip bitkiler bulunmaktadır. Çiçeksiz olmaları sebebi ile devamlılık sağlayan bir görüntüye sahiptirler. Yeşillik katmak açısından bol bol kullanılan ve sade görüntüsü ile dinlendirici bir hava oluşturan bu bitkiler balkonunuzu güzelleştirecektir.

Kış Güzeli

Kışın açtığı çiçek sayesinde balkonunuz yalnızca ilkbahar ve yaz dönemlerinde renkli kalmayacak. Yılbaşı çiçeği balkonunuz için güzel bir tercih olacaktır.

Menekşeler

Afrika menekşesi ilginç bir tercih olabilir. Bol bol kullanacağınız bu çiçek türü, bakımı kolay olması sebebiyle sizi hem görüntü açısından hem de yetiştirme açısından memnun edecektir.

Kolay Yetişen Balkon Çiçekleri

Kolay Yetişen Balkon Çiçeklerinden Biri Olan Afrika Menekşesi

Dekor Saksılar

Seçtiğiniz balkon çiçeklerini büyük boyutlarda saksılara yerleştirerek balkonunuzu yeşil bir alana çevirebilirsiniz. Ya da kat kat saksılar kullanarak yerden tasarruf sağlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.