Balkon Süslemeleri

Balkon Süslemeleri
5 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 112 kez okundu.

Artık küçük balkonlar mimarlar tarafından icat edilmesiyle balkon süslemeleri yapılmaya başlanmıştır. Balkon süslemeleri yapılırken yaratıcı fikirler ile süslenerek daha güzel bir balkon tasarlanmıştır.

1. Huzurlu bir kitap köşesidir, balkon

Peki mobilyaları kullanılması ile balkona kitaplık keyfini yaşayabilirsiniz. Balkon süslemeleri ayrıca güneşin doğal eşyalar yararlanabilmek için küçük bir bahçede dekore edebilirsiniz.

2. Büyük balkon süsleme

Balkonun daha geniş bir şekilde göstermek istiyorsanız ve gedik ona dikkat etmeniz gerekir.  Bahçe mobilyalarının hadise mobilyalardan oluşması atmosfere daha sıcak hale getirecektir. Büyük balkonlar işlendiği zaman nelere dikkat edilmelidir süslemeler her zaman balkona daha sade ve klasikliği   taşıyan modern görünümlü büyük balkon tasarımı olmalıdır.

3. Hamak

Havanın ısındığı günlerde balkonda oturup serinlemek için hamaktan faydalanarak  balkon keyfine  yaşayabilirsiniz. Hamakta keyfini çıkardıktan sonra yapılması gereken tek şey daha ferah ve mutlu olduğunu görmek. Tabii ki balkona yerleştireceğiniz hamak balkona ölçüsünden aynı olması gerekmektedir. Balkona sevmeyecek ama kriz yerleştirilmesi balkon daha karmaşık ve göze hoş görünen bir görünüm elde etmiş olacaksınız.

4. Çiçekler

Küçük balkon dekorasyonu kendin yap ile çiçeklerle gösterişli bir balkon istiyorsanız balkonun içine yengeç yapraklardan rengarenk çiçeklerden balkonu bahar havasına dönüştürebilirsiniz.

5. Farklılık isteyenler teraryum

Balkonda daha yaratıcı fikirlerin ortaya konulabilmesi için çiçeklere saksılara yer verilmelidir. Dar uzun balkon dekorasyonu ayrıca bunlar kullanılamıyorsa teraryumlar hazırlanmalıdır.

6. Araba dolusu çiçekler

Ahşap bir arabanın içine çiçekleri koyarak hayal ürünü ile süsleyip küçük balkona bir dekor oluşturulabilir. Arabada ısı çiçekleri kullanılması balkondaki bahar havasını esinti seni yakalayarak daha mutlu bir gün geçirmiş olursunuz.  Çiçeklerin canlı olması ve güzel kokması ile neşelisin arttığını görmüş olursunuz.

7. Salıncakta ılık rüzgar esintisi

Balkon süslemeleri bahçe mobilyası ile yapılması gereken tek şey geniş olan balkonunuzu salıncağı kurularak balkonun keyfine istediğiniz şekilde yaşayabilirsiniz.

8. Aydınlatma konusunu önemsemelisiniz

Balkon dekorasyonu yaparken önerilenler yazın serinlemek istiyorsanız balkonda sigara al sıcak havadan kurtulabilirsiniz fakat aydınlatma konusuna gelince değişik aydınlatmaları ve balkonu daha romantik bir havaya dönüştürebilirsiniz.

Foto Galeri


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git