Mobilya Dekorasyon

Banyo Dekorasyon Örnekleri

07.09.2019
256
Banyo Dekorasyon Örnekleri

Banyo dekorasyonu söz konusu olduğunda banyonun mimari yapısının önemi çok büyüktür. Ancak dekorasyon mimari yapıya uygun şekilde düzenlendiğinde kullanışlı ve şık bir alan elde edilebilir. Evlerde alan olarak en küçük paya sahip olan banyolar için artık daha fazla aksesuar ve dekorasyon ürünü seçeneği mevcut. Bu yüzden kendi banyonuz için uygun seçenekler bulmanız çok kolay. Sizler için hazırladığımız bu yazımızda farklı banyo modelleri ve kullanışlı banyo tasarımları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Küçük ve kare banyo dizaynları için de pratik fikirler sunacağız, gelin başlayalım!

Kullanışlı Banyo Tasarımları

Kullanışlı Banyo Tasarımları

Doğru Ölçüler ve Yerleşim

Kare banyo dizaynları için en önemli olan şey banyo mobilyaları ve ürünlerinin yerleşimidir. Ölçülerin birbirine uyması ve yeterli kullanım alanı bırakması gerekir. Duvarların ve köşelerin verimli şekilde kullanımıyla harika bir sonuç elde edebilirsiniz. Köşelere tam oturan köşe duş kabinler sayesinde banyonuz yer kazanacaktır. Bunun yanı sıra kare banyo dizaynları için köşe lavabolar ve banyo tezgahları da bulmanız mümkün. İhtiyaçlarınıza ve banyonuzun alanına uygun olarak kendiniz için kullanışlı banyo tasarımları yaratabilirsiniz. Örneğin dar bir banyoda çöp kovasının ölçüleri bile önemlidir. Koyacağınız her ürünün ölçülerini önceden planlayarak seçerseniz sonuç daha iyi olacaktır.

Kare Banyo Dizaynları

Kare Banyo Dizaynları

Naturel Renk Tercihi

Farklı banyo modelleri bulunsa da genel olarak kullanılan ve tercih edilen renkler nötr ve gözü yormayan renkler oluyor. Özellikle dar banyolar için ideal olan zemin ve fayans renkleri açık ve sade renklerdir. Daha minimal ve nötr yapılan seçimler ile banyonuzu olduğundan daha geniş ve ferah gösterebilirsiniz. Sade tasarıma ve renklere sahip bir banyo için renkli hoş aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Farklı Banyo Modelleri

Farklı Banyo Modelleri

Gömme Dolaplar

İster geniş ister dar bir banyonuz olsun dolap en büyük ihtiyaçtır. Dağınıklığı gömme dolaplar sayesinde rahatlıkla ortadan kaldırabilirsiniz. Kare banyo dizaynları için de çok kullanışlı olan dolaplar yer sıkıntısı için de bir çözüm. Kullanışlı banyo tasarımları için olmazsa olmaz olan gömme dolaplar, bütün dağınıklığı toparlayarak yer kazandırır. Tam bir kurtarıcı!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.