Banyo İçin Kendin Yap Fikirleri

Banyo İçin Kendin Yap Fikirleri
29 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 133 kez okundu.

Banyonuza küçük dokunuşlarla ve tasarımlarla farklı ve güzel bir görünüm kazandırabilirsin. Böylelikle banyo için kendin yap fikirleri üretebilirsin veya profesyonel yardım alabilirsin.

1-Duşa kabine sabunluk yapabilirsin

Sabun, şampuan ve liflerin ortalıkta olmasından rahatsızlık duyuyorsan plastik veya metal raf monte edebilirsin. Rafları marketlerden veya yapı marketlerden alabilirsin. Eğer banyo için kendin yap fikirleri üretebiliyorsan ihtiyacın olan; ikili ya da üçlü kapı askısı, patates filesi, kurdele, matkap, dübel ve vidadır. Duşa kabinin içine uygun bulduğun duvara kapı askısını monte et. Fileyi bohça gibi toparla ve kurdele ile çevrele. Ağız kısmından askıya yerleştir. Artık içine şampuan ve liflerini koyabilirsin.

2-Tuvalet kâğıtlık yapabilirsin

Hem banyoda estetik duracak hem de yedek tuvalet kâğıtlarını koyacak kâğıtlık yapabilirsin. İhtiyacın olan eski bir kot pantolonu, makas, iğne, iplik, 10 cm boyunda 3 cm eninde tahta, matkap, vida, dübeldir. Kot pantolonu yanlardan kes, bir paçadan iki parça çıkar. Enleri aynı uzunlukta olacak. Tuvalet kâğıdı içine rahatlıkla girecek şekilde parça ölçüsü alınır. İsteğe göre 3 ya da 4 parça kesilir. Uzun olan parçaya kesilen parçalar dikilir. Uzun parçanın uç kısmına tahta monte edilerek duvara vidalanır. Zevke göre süslemeler yapabilirsin.

3-Dekoratif raf yapabilirsin

Banyonu estetik ve dekoratif göstermek istiyorsan banyo için kendin yap fikirleri kapsamında uygun gördüğün duvara raf yapabilirsin. Marangozdan ya da evde atıl duran mobilya parçalarından tahta elde edebilirsin. İhtiyacın olan tahta, metre, testere, matkap, köşe demirler (L demir), dübel ve vidadır. Tahtaların ölçüsü belirlenir. L demire monte edilir. Belirlenen duvara vidalanır.

4-Makine üstü dolap yapabilirsin

Banyoda makine üstü dolap yapabilirsin. İhtiyacın olan; doğrama tahtalar, vidalar, köşebentler, matkap, dübeldir. Ölçüleri belirledikten sonra dikdörtgen şeklinde kutu vidalanarak monte edilir. İçten köşebentlerle desteklenir. Duvara vidalanır. İsteğe göre dolap içine bir ya da iki raf atılır.

5-Banyonun doğal yoldan güzel kokmasını sağla

Doğal kır ve bahçe çiçekleri koyabilirsin. Portakalı ikiye kes. Bir dilimin üstüne karanfil taneleri yerleştir ve banyonun güzel kokmasını sağla.

Foto Galeri

 


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git