Mobilya Dekorasyon

Başlangıçta Elinde Sadece 6 Parça Ahşap Vardı, Bitirdiğinde İse En Harika Kendin-Yap Projelerinden Birine Sahip Oldu 2021

Başlangıçta Elinde Sadece 6 Parça Ahşap Vardı, Bitirdiğinde İse En Harika Kendin-Yap Projelerinden Birine Sahip Oldu 2021

Oldukça yetenekli, kendin yap, projelerini seven bir Reddit kullanıcısı (MyDIYAccount) küçük bir parsel aldı ve arka bahçesinde bir harika yarattı. Arabanızı park edebileceğinizden biraz daha geniş bir alanla, bu adam arka bahçesinde gerçekten harika bir görüntüye sahip oldu.

Bir Reddit kullanıcı bahçesindeki küçük bir alanı daha iyi kullanabileceğini düşünerek bugüne kadarki en güzel kendin-yap projelerinden birine sahip oldu.

blank

Altı adet köknar ağacından ahşabı çimentolayarak işe başladı. Projenin başlangıç hali buydu.

blank

Buraya rüzgardan biraz faydalanabileceği ve aynı zamanda mahremiyete sahip olabileceği şekilde panjur gibi ahşap parçalar ekledi.

blank

Bu panjurlar için 900$lık sedir ağacı parçası kullanıldı.

blank

Panjurları harika bir kırmızı/kahverengi boya ile boyadı.

blank

Boyalar kuruduktan sonra bile çitler harika görünmeye başlamıştı.

blank

Daha hoş ve profesyonel bir görünüme sahip olmak için ahşapların uçlarını yukarı işaret edecek şekilde kesti.

blank

Kapı kısmı da eklendi ve yine aynı renkte boya ile boyandı. Çitin bu hali bile 75Lbs kadar bir ağırlığa sahipti ve ciddi malzemeler kullanarak sabitlenmesi gerekti.

blank

Şimdi ise geriye tek kalan bu sınırlı alanda harika bir görünüme sahip olmaktı.

blank

Bu aşamada yere uzun bir çukur kazıldı ve katın ağırlığını alması için beton parçalar kullanıldı. bütün yapıyı yerinde tutmak içinse tek gereken 3 inçlik vidalar oldu.

blank

Bu aşamada kat kısmının çerçevesi oluşturulmuştu ve her şeyin yerli yerinde ve dengede olduğundan emin olmakiçin ölçekler kullanıldı.

blank

Zemin kısmı tamamlandıktan sonra her şeyi sabitlemek için 2x6lık kalaslar dizildi ve sabitlendi.

blank

Tamamlanan zemin kısmı da yine çitle aynı tonda bir kırmızı/kahverengi boya ile boyandı.

blank

Buraya çıkılan kata giriş yolu da yine bir yenilenme geçirdi. Bu kısımlarda yenileme için 8×8 lik birçok beton parça yere dizildi.

blank

Projenin son kısmı gerçekten göz alıcı; hem rahatlayabileceğiniz hem de kırsal hayatın tadını çıkarabileceğiniz bir alan.

blank

Evde yaşayan herkes bu küçük alanın tadını çıkarabilir, ailenin köpeği bile.

blank

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.