Mobilya Dekorasyon

Baza Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

28.12.2021
17
Baza Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Baza alırken nelere dikkat edilmeli? Başlıklı içeriğimiz baza yatak konusunda araştırma yapanların aradıkları her şeyi bulabilecekleri bir içeriktir. Yazımızın detaylarında baza alırken nelere dikkat etmeli? En iyi baza hangisi? En iyi baza markası hangisi gibi soruların cevabını bulacaksınız.

İşte detaylar…

Baza Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?Baza Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sağlıklı ve kaliteli bir uyku için yatak, derli toplu, ferah, bir nevi organize bir yatak odası için ise baza yatak çok önemlidir. Baza yatak odası için ekstra bir dolap demektir. Bu nedenle baza almadan önce dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Baza alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta baza mekanizmasıdır. Kullanımı sırasında çok açılıp kapanacağı ve buna ek olarak yatak vb… yük taşıyacağı için baza’nın mekanizması önem arz etmektedir.

Peki

Baza mekanizmasının iyi olup olmadığını nasıl anlayacağız?

Burada baza alacağınız marka ve baza fiyatı önemi ortaya çıkmaktadır. Üretici firmalar tarafından kaliteli mekanizma kullanımı haliyle maliyetli olacaktır. Çünkü iyi bir mekanizma parçaları o kadar da ucuz değildir.

Baza alırken nelere dikkat edilmeli sorusunun ikinci cevabı ise baza kasasının demir veya çelik iskelesi olup olmadığıdır. Günümüzde maliyetleri düşürmek adına birçok firma ahşap iskele kullanmaktadır, bu da hem içte, hem de dışta taşıdığı yük açısından son derece önemlidir.Baza Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çift kişilik bir baza alsanız bile iki tekli baza üzerinde yoğunlaşmanızdır. Böylece sık kullandığınız eşyaları bir baza da az kullandığınız eşyaları diğer baza da depolayabilirsiniz. Tek mekanizmalı bazalar kullanımı sırasında kaldırılırken kollarınıza daha ağır yük binecektir. Çift kişilik bazada ısrar ediyorsanız alttan metal desteği bulunan amortisörlü modelleri incelemeli ve bu yönde seçimler yapmalısınız.

Baza alırken nelere dikkat edilmeli sorusunda bir diğer önemli detay ise baza sandığını malzemesidir. Özellikle yatak konulacak üst kısım kesinlikle sunta olmamalıdır. En iyi baza mdf veya buna eşdeğer kalitede ahşap kullanılan bazadır. Bu nedenle bu detaya kesinlikle dikkat etmelisiniz. Bu detayın uzun süre kullanmak için hayat kurtarıcı nokta olduğunu unutmayın.

Baza Nereden Alınmalı?Baza Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İnternetten online alışveriş yaparak baza satın alabileceğiniz gibi mağazadan görerek de alışveriş yapabilirsiniz. İnternetten alırken markalı bir ürün ve güvenilir bir siteden almaya özen gösterin. Kullanılan malzemelerin yukarda belirttiğimiz gibi kaliteli olmasına dikkat edin.

En iyi baza markaları araştırması yapıyorsanız yazımın devamına göz atmanızı öneririz.

Yıldız: yıldız mobilyanın ürettiği bazalar 1. Sınıf MDF kullanılarak yapılmaktadır. Kaliteli işçilik ile birleştirilen ürünlerde baza fiyatları biraz pahaldır.Baza Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kilim: Kilim mobilya kaliteli ürünlerini geniş ürün yelpazesi ile birleştirerek her kesime hitap eden fiyat aralığı belirlemiştir. Sizde yatak odalarınızda şıklığa artı koyacak yatak baza arıyorsanız kilim mobilya ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Baza Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bellona: BellonaBellona mobilya ürünlerinin kalitesini ve fiyatlarını bilmeyen yoktur herhalde. Kaliteden, lüksten ve şıklıktan yana olanlar Bellona yatak baza modellerini inceleyerek seçimlerini yapabilirler.Baza Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kelebek: kelebek mobilya baza kaplamada kullandığı malzemeleri ile kendisinden söz ettirmektedir. Her zaman eğlenceli ve cıvıl cıvıl tasarımları ile öne çıkan kelebek mobilya yatan bazaları geniş fiyat ve ürün yelpazesi ile her kesime hitap ederek geniş bir kitleye ürün satışı yapmaktadır. Çok çeşitli ürün seçenekleri arıyorsanız mutlaka kelebek mobilyanın ürünlerini incelemelisiniz. Alternatifleri ile yön vereceğine eminiz.Baza Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kumaş kaplama baza, nubuk kaplama ve deri kaplama baza seçenekleri arasından tercih yaparken dekorasyon tarzınız ve renkleriniz doğrultusunda seçimler yapmaya özen göstermelisiniz. Örneğini modern dekorasyonlarda deri ve nubuk kaplama baza kullanımdaki kolaylık ve şıklık nedeni ile daha çok tercih edilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.