Mobilya Dekorasyon

Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Bebek geliyor! Heyecanlı haberi aldınız, cinsiyetini de öğrendiniz, işler yavaş yavaş odasını düzenlemeye geldi. Modern bebek odası tasarımları nasıl olur, yeni doğan bebek odası dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Aklınızdaki sorulara yardımcı olmaya geldik. Bebekleriniz için rengarenk ve eğlenceli seçimler yapmak istiyorsunuz. Aynı zamanda bebeğiniz için tehlikesiz ve konforlu bir oda olmalı. Hem güzel hem sağlıklı bir oda isteyenleri yazımıza alalım.

Yeni doğan bebek odası dekorasyonu

Yeni doğan bebek odası dekorasyonu

Hem Şık Hem Konforlu Mobilya Seçimi

Bebeğiniz için önceliğiniz mobilyalarını seçmek. Burada verilmesi gereken ilk karar beşik, büyüyen belik veya son zamanların trendi montessori yatak arasından tercih yapmak.

Bu tercihin ardından dolap ve şifonyeri de yine kullanım durumunuza göre seçmelisiniz. Odanızda yeterli alan varsa 4 kapılı geniş bir dolap bebeğinizin tüm eşyalarını toplamaya yardımcı olacaktır. Bu seçimleri yapmadan önce odanın ölçüsünü mutlaka almalı ve yerlerini planlamalısınız.

Bebek odası dekorasyon modellerinden birini seçerken kullanılan boyanın bebeğiniz için tehlikeli olup olmadığını da mutlaka sorgulamalısınız.

Bebek Odalarında Rafların Kullanımı

Bebek odalarında raf kullanımı sizin işlerinizi epey kolaylaştıracaktır. Bebeğinizin ulaşmaması gereken ilaçlar, kremler vb. malzemeler için üst bölümlerde raflar tercih edebilirsiniz. Bu rafların önünde bulut, yıldız gibi odanıza uyun modeller kullanabilirsiniz. Böylece hem güzel bir görüntü oluşur hem de kullanmanız gereken ilaçları güvenle bebeğinizden uzakta tutabilirsiniz.

Ayrıca bu raflarda çeşitli oyuncaklar kullanabilirsiniz. Ya da mum mumluk kullanarak bebeğinize zararı olmayacak, onu rahatlatacak kokulu mumlara odada yer açabilirsiniz.

Bebek odası dekorasyon modelleri ve fikirleri için Ews mumluk

Bebek odası dekorasyon modelleri ve fikirleri için Ews mumluk

Depolama İçin Alanlar Yaratmak

Gerek hediyelerle gerekse sizin heyecanla aldıklarınızla bebeğinizin eşyaları günden güne artacak. Bir yığının altında kalmak istemiyorsanız odanızı hazırlarken depolama için alanlar düşünmelisiniz. Örneğin; üst yüzeyi düz bir dolap alıp dolabın üzerine dekoratif saklama kutuları dizebilirsiniz.

Dekoratif Küçük Dokunuşlar

Odaya biraz hareket katıp, bebeğinizin de burada vakit geçirmekten hoşlanmasını sağlamak için küçük dokunuşlar yapmalısınız. Avizeden aşağı doğru el emeğiniz küçük renkli yıldızlar, bulutlar sallandırabilirsiniz. Veya perdelerinize pelüş oyuncaklardan perde bağı yapabilirsiniz. Duvara fileden bir bölme yapıp içini renkli toplarla doldurabilirsiniz. Bu noktada hayal gücünüzü kullanın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.