Mobilya Dekorasyon

Bebek Odası için 6 Pratik Fikir

Bebek Odası için 6 Pratik Fikir

Anne adaylarının en çok dikkat ettiği konular arasında yer alan bebek odası mobilya ve dekorasyonu konusu oldukça önemlidir. Çünkü bebeğinizin hayatı burada başlayacak ve nasıl bir düzene alışırsa da, o şekilde devam edecektir. Çocuğunuzun gelişiminin doğru bir şekilde gerçekleşebilmesi için modern bebek odası tasarımları konusunu incelemek gerekmektedir.

Çocukluğun Her Evresinde Kullanılabilecek Bir Oda

Çocuğunuzun her zaman kullanabileceği bir oda tasarlamak, gelişim açısından çok önemlidir. Sadece bebeklik döneminde değil, çocukluğunun her evresinde kullanabileceği mobilya ve aksesuarlarla dolu bir oda, ilerleyen zamanlarda çocuğunuzun odasını sevmeme ihtimalini ortadan kaldırmaktadır. Bebek büyüdükçe, odada kullanılan açık mavi ya da pembe gibi renkler, garip bir izlenim yaratabilmektedir. Bu nedenle seçilecek mobilya, aksesuar ve duvar renklerinin her yaşa uygun olarak tasarlanması gerekmektedir.

Modern Bebek Odası Tasarımları

Modern Bebek Odası Tasarımları

Odanın Işık Düzeni

Odayı tasarlamaya başlamadan evvel, odanın ışık düzenini oluşturmanız gerekmektedir. Bebekler günün çoğunluğunda uyumak durumundadır ve gündüzleri güneş ışığı, akşamları ise sokak lambalarının ışığı bebeğinizi uykusunda rahatsız edebilmektedir. Ayrıca odada kullandığınız ışık kalitesi ve yoğunluğu da çok önemlidir.

Birçok Görevi Aynı Anda Görebilecek Mobilyalar

Bazı mobilyaların birden fazla işlevi bulunabilmektedir. Bu tür mobilyaların tercih edilmesi bebeğinizin, çocukluk evresine geldiğinde farklı amaçlar için kullanabileceği mobilyalar haline dönüştürülmesine imkan sağlamaktadır. Böylece ekstra masraflarla karşı karşıya kalmazsınız.

Oda Temizliği ve Temizlik Alışkanlığı

Çocuğunuzun daha temiz ve sağlıklı bir birey olması için oda temizliğine çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Örneğin; odada duvardan duvara bir halı yerine parça halı kullanmanız, daha temiz bir ortam hazırlamanız açısından önemlidir. Bunun yanında bebek için oda süsleri arasında yer alan bebeklere uygun hasır saplı kirli sepeti ile çocuklarınıza temizlik ve düzen alışkanlığını da kazandırabilirsiniz.

EWs Krem Renk Hasır Saplı Kirli Sepeti

Bebek İçin Odası Süsleri

Çeşitli Saklama Alanları Oluşturun

Bebekler çok hızlı büyümektedir. Bununla beraber eşyaları da her geçen gün daha da artmaktadır. Annelerin aklında ise bebek dolabı nasıl düzenlenir sorusu oluşmaktadır. Bebeklerin çoğalan eşyalarını saklamak için, çeşitli boş bölümlerde, karyola altlarında ya da duvarın içi gibi bölümlere dolap yaptırmak mümkündür. Bu sayede birçok saklama alanı olacak ve düzenli bir şekilde yerleştirilme imkanı verecektir.

Bebek Dolabı Nasıl Düzenlenir?

Bebek Dolabı Nasıl Düzenlenir?

Ayrı Alanlar Oluşturun

Çocuğunuzun gelişimi için farklı ortamlar hazırlayabilirsiniz. Mesela oda içerisinde çocuğunuzun oyun oynayabileceği, çalışmalarını yapabileceği ya da uykusunu uyuyabileceği birçok farklı alan oluşturarak, çocuğunuza düzen alışkanlığını kazandırabilirsiniz. Ayrıca gelişimi açısından da daha verimli olmasını sağlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.