Bebek Odası Nasıl Dizayn Edilmeli

Bebek Odası Nasıl Dizayn Edilmeli
29 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 134 kez okundu.

Özellikle bebek bekleyen çiftlerin aklını kurcalayan bebek odası nasıl dizayn edilmeli sorununun çözümü oldukça basittir. Bu konuda yapılması gereken en temel adım doğru odayı seçmektir.

Doğru Oda Seçimi

Doğru oda seçimi ile kastedilen bebeğin doğal ışıktan ve ısıdan yararlanabilmesi açısından doğa ışığı en iyi alan odayı ve en kolay ısınan odayı seçmektir. Örneğin; zemini mermer olan bir odanın ısınması ve temizlenmesi zor olacağından bebek için ısı ve hijyen açısından iyi değildir. Çok küçük odalar yeterli dekorasyon alanına ve yeterli hava sirkülasyonuna sahip olamayacaklardır.

Bebek Odası Sade ve Hijyenik Olmalı

Bebek odası nasıl yerleştirilmeli sorusundan önce oda son derece sade, ferah ve hijyenik olmalıdır. Sade bir dekorasyon elde etmek için az mobilya kullanımını tercih etmeniz faydalı olacaktır. Mesela kullanacağınız halıyı anti bakteriyel özellikli seçmeniz doğru bir davranış olacaktır.

Bebek Odası Mobilyaları

Bebek odası nasıl olmalı sorusunun en temel cevabı; bebek odası son derece sade olmalı, oda da olabilecek her türlü fazla eşyanın kimseye faydası olmayacaktır. Bebek odası için bebek karyolası, gardırop, emzirmek için bir berjer ve küçük bir sehpa yeterli olacaktır. Ayrıca kullanacağınız mobilyaların bebeğin güvenliği açısından herhangi bir sakınca içermemesine dikkat etmelisiniz. Mobilyaların köşeleri sivri olmamalı, bebeğin karyolasının korkulukları olmalıdır.

Doğru Işıklandırma Seçimi

Bebeğinizin rahatsız olmaması ve kolay uykuya dalabilmesi için ışığın direkt olarak değil duvardan yansıyarak gelmesi gerekir. Bu nedenle bir abajur ya da lambader kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Bebek Odası Renkleri

Bebek odası dizayn edilirken akıllardaki sorulardan bir tanesi de bebek odası renkleri nasıl olmalı sorunudur. Bebek odası renklerini gökyüzü mavisi, açık yeşil, beyaz ve tonları gibi renklerden tercih edebilirsiniz. Bu renkler odanın sade dekorasyonuna uyumlu olarak hem daha aydınlık bir oda hem de bebeğin psikolojik gelişimi açısından pozitif etkilere sebep olacaklardır.

Foto Galeri


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git