Beyaz Yatak Odası Dekorasyonları

Beyaz Yatak Odası Dekorasyonları
29 Ocak 2019 tarihinde eklendi, 141 kez okundu.

Dekorasyon seçimleri yaparken renk uyumları ve mobilya yerleşimleri yaşadığınız alanları çok daha geniş, ferah ve kullanışlı olmasını sağlayabilir. Beyaz en çok sevilen renk tonları arasında yer alıyor ve modern seçimler yapmak isteyenler için beyaz yatak odası dekorasyonları popüler modellerin bulunduğu bir kategoridir. Beyaz asil bir renktir ve insana dinginlik verebilir. Tek başına ya da farklı renkler ile kombine edilebilir.

Beyaz ile Uyumlu Renkler

Tek başına kullandığınızda modern bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Renk uyumu aradığınız ise sıcak renkler ile hoş, enerjik ve şık bir uyum oluşturulabilir. Turuncu beyaz ile şık bir uyum oluşturabilir. Bu renk ile berjer, puf, yatak örtüsü ya da dekoratif objeler seçilebilir. Bunun yanında beyaz renk ile gri uyumu da efsane olacaktır. Gri tonlarında bir başlık ve dekoratif objelerde tercih edilen gri renkler kullanılabilir.

Beyaz Mobilyanın Kullanımı

Normal şartlarda riskli bir renk olsa da en beyaz mobilyalar en kullanışlı mobilyalar olacaktır. Tozu ve kiri kolay göstermez. Tasarımı her ne olursa olsun modern bir tarz oluşturur. Özellikle yaşam alanlarını daha fazla aydınlık gösteren bir renk olduğu içinde küçük yatak odası dekorasyon fikirleri içerisindeki en parlak fikirdir. Bu şekilde küçük odalar bile daha ferah ve geniş bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Özellikle aynalı modeller ile daha geniş alanlar elde edebilirsiniz.

Beyaz Yatak Odaları ile Uyumlu Aksesuarlar

Dekorasyonlarda tercih edilen stile göre farklı aksesuar seçimleri yapılabilir. Modern bir tarz seçmiş iseniz bej ve kahve tonlarında aksesuarlar seçebilirsiniz. Kahve tonlarında paspas seçimi ile bile odanızın havasını tamamen değiştirebilirsiniz. Doğal ahşap aksesuarlara yer vererek daha rüstik bir hava elde edebilirsiniz. Bunun için kenarları doğal ahşaptan yapılan tablolar çok bir seçim olabilir.

Aydınlatma Seçimleri

Beyaz yatak odaları dingin bir ortam oluştursa da beyaz ışık tercih edilmemelidir. Daha soft ışıklara yer verebilirsiniz. Mutlaka abajur seçimleri yapmalısınız. Özellikle duvara monte edilen aplikler zengin bir dekorasyon oluşturur. Acize seçimlerin ise süz yapılı az girintili, kolay temizlenebilen modeller iyi seçimler olabilir.

Perde Seçimleri

Gri renk tonlarında perdeler seçebilir. Ya da çok açık renk tonlarında kahve renklerde perdeler kullanabilirsiniz. Koyu yeşil, bronz, mürdüm ve pudra renk tonlarında perdelerde huzurlu yatak odası dekorasyonu örnekleri oluşturacaktır.

Foto Galeri

 


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git