Burçlara Göre Ev Dekorasyonu Modelleri

Burçlara Göre Ev Dekorasyonu Modelleri
3 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 150 kez okundu.

12 farklı burç ve bu burçlara göre ev dekorasyonu modelleri ile siz de içinde rahat hissedeceğiniz bir ev için dekorasyonlar yapabilirsiniz. Her burcun size kattığı bazı özellikler vardır. Bu özelliklere göre yapılacak dekorasyonlarla evinizi benimseyecek ve içinden çıkmak istemeyeceksiniz.

Burçlar ve Elementleri

Burçlara göre ev dekorasyonu modelleri burçların temsil ettiği elementlere göre incelenebilir. 12 burç 4 farklı elementin hakimiyeti altındadır. Bu elementler ateş, su, toprak ve hava elementleridir. Her burcun karakterinin ve zevklerinin şekillenmesi bu elementlerin özelliklerine bağlıdır. Elbette her elementin burçları arasında da farklılıklar vardır. Bu farklara da yazımızda yer vereceğiz.

Hava Grubu Burçları

Burçlara göre ev dekorasyonu modelleri önerilerine hava grubu elementinin hakimiyeti altında olan ikizler, terazi ve kovadan başlıyoruz. Bu burçların insanları bilgiye değer verir, meraklı ve akılcılardır. Bu nedenle pratikliği severler. Duygusal olarak çevreleriyle uyumlu oldukları kadar içsel dinginliğe de önem verirler. Hava grubu burçları evlerinde sadeliği severler. Aradıkları her şeye kolayca ulaşmayı tercih ederler ve kalabalık görüntüler onları boğar. Dekorasyondan kolayca sıkıldıkları için taşınması kolay olan eşyalar almaları daha doğrudur.

Hava grubu burçlarından ikizler en hareketli burçlardan biridir. Bu hareketliliği dışa vurmak için turuncu ve sarı gibi enerjik renkleri tercih edebilirler. Teraziler ise minimalist ve soft renkli eşyalar idealdir. Pastel tonları mobilyalar ve canlı renklere sahip duvar dekorasyonları kullanabilirler. Kova burcu ise en modern mobilyalarla anlaşmaktadır. Kova burçları her ortama uyum sağlamakta en başarılı burçlardan olduğu için her odaya da kendine göre dokunuşlar yapar. Metal detaylara, gri ve beyaz renge dekorasyonda fazlasıyla yer verirler.

Su Grubu Burçları

Yengeç, akrep ve balık burçları su elementinin hakimiyetindedirler. Hassas oldukları kadar değişken ve enerjiktirler. En duygusal burçlar su grubundan çıkmaktadır. Rahatlarına düşkün olduklaır için bu burçlara göre evler de son derece rahat mobilyalarla döşenmelidir. Sezgileri güçlü olan su elementi burçlarına sahip kişiler evlerinde mistik bir görünüm yaratmayı da severler.

Yengeç burcu evine en değer veren burçlardandır. Kendilerine ait gizemli bir dünya olarak gördükleri evlerinde elementlerine uygun olarak yeşil ve mavi renklerini yoğunlukla tercih ederler. Evlerinde akvaryum, otantik desenli tablolar, her mevsim yeşil kalan bitkiler görmek mümkündür. Akrep burcu ise evin temiz ve aydınlık görünmesi önemlidir. Açık renkli mobilyaları zıt renklere sahip dekorasyon ürünleriyle canlı tutarlar. 12 burç arasından duygusallığıyla ön plana çıkan balık burcu ise evlerindeki dekoratif objelerle fark yaratırlar. Mumlar, romantik fotoğraflar, rahat ve geniş mobilyalar vazgeçilmezleridir.

Ateş Grubu Burçları

Ateş grubuna sahip burçlara göre odalar bu gurubun enerjisini ve tutkusunu yansıtmalıdır. Ateş grubu burçları koç, aslan ve yaydır. Girdikleri ortamda dikkat çekmeyi severler, girdikleri ortamda parlamak ve dikkat çekmek isterler ve kolay öfkelenirler. Ateş grubu burçları bu nedenle kırmızı rengi çok severler ve genel olarak dekorasyonda bu rengi rahatlıkla kullanabilirler.

Şimdi gelelim detaylara. Koç burcu evinde yalnız kalmayı sever ve geniş alanlara ihtiyaç duyar. Aradığı genişliğe ulaşmak için rahat ve minimal mobilyaları severler. Evde hiçbir zaman çok sayıda mobilyaya izin vermezler. Gereksiz olan her şey onların dikkatini dağıtacaktır. Aslan burcu ise gösterişe düşkünlüğü nedeniyle lüks görünen ve abartılı dekorasyonlar yapmaktan kaçınmazlar. Kişisel aksesuarlarına olduğu kadar ev aksesuarlarına da para harcamaktan çekinmezler. Altın rengi ise favorileridir. Yay burcu ise modern tasarımlı ancak otantik görünümlü mobilyaları tercih ederler. Rustik tarz tam onlara göredir. Mavi rengi ve tonlarındaki mobilyaları kullanabilirler.

Toprak Grubu Burçları

Burçlara göre dekorasyon tercihleri yazımızda son elementimize geldi sıra. Toprak elementinin burçları boğa, başak ve oğlaktır. Toprak grubu detaya önem verir. İşlerine olduğu kadar ailelerine de düşkünlerdir. Lükse bağımlı olsalar da bunu abartıyla kullanmazlar. Bu nedenle asıl bağımlılıkları aslında kaliteyedir. Sağlamlığa değer verirler bu nedenle para harcamaktan çekinmezler.

Boğa burcu diğer toprak burçları gibi ahşap mobilyalar sever. Ancak ahşabın beyaz, mavi gibi renklerde kullanılması daha çok hoşlarına gider. Country tarz bu nedenle boğanın tarzıdır diyebiliriz. Geniş olduğu kadar rahat mobilyalar alırlar. Bir başak burcu insanının evinde ise sade olduğu kadar doğanın temsilcisi olan mobilyalar göze çarpar. 12 burç içinden en temizlik düşkünü olan başaklar, açık renk ve çiçek desenli detaylara sahip mobilyalarla dekorasyon yapmaktan hoşlanırlar. Oğla burcu insanları ise yalnızlığa büyük önem verirler. Dekorasyona bakış açıları daha gelenekselcidir. Kahverengi ve tonlarını başarıyla kullanırlar. İşlerine olan bağlılıkları nedeniyle evin her yerinde rahatça çalışabilecekleri alanlar oluştururlar.

Foto Galeri


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git