Mobilya Dekorasyon

Burçlara göre ev dekorasyonu

27.05.2021
204

Yıldızların burçlarımızın üzerindeki tesiri epeyce büyük. Bu tesirler ise günlük hayatımızdaki gücümüzü yönlendirmek için hayli kıymetli. Burçlar …

Burçlara göre ev dekorasyonu

Yıldızların burçlarımızın üzerindeki tesiri epeyce büyük. Bu tesirler ise günlük hayatımızdaki gücümüzü yönlendirmek için hayli kıymetli. Burçlar karakterimiz üzerinde kelam sahibi olmaya devam ederken, zevklerimizi de belirlemeye yardım ediyor. Meskeninizde huzurlu ve sıcak hayat alanları oluşturmak için burçlara en uygun mesken dekorasyonu rehberini hazırladık…

Koç burcu

Özgürlüğüne düşkün olan Koç burçları, meskeninde geniş ve ferah alan oluşturmayı severler. Ömür gücü yüksektir ve hareket kabiliyetlerinin kısıtlanmasını istemezler. Koç burcunun favori renkleri ortasında kırmızı renk yer almaktadır. Konut dekorasyonlarında ölçülü bir halde kırmızı rengi tercih edebilirsin. Bu rengi aksesuarlarda, yastıklarda yahut abajurlarda kullanarak daha sıcak bir alan oluşturabilirsin. Birebir vakitte kırmızı rengin, gerilim oluşumunu arttırabildiği düşünülmektedir. Bu nedenle yatak odası üzere ömür alanlarında olabildiğince az kullanılması önerilmektedir.

Boğa burcu

Dekorasyonlarında kaliteli mobilyalar ve lüks eşyalar kullanmayı severler. Çoklukla klasik ve avangard mobilyalar tercih etmektedirler. Dekorasyonlarını gümüş ve altın rengi aksesuarlar ile taçlandırmaktan hoşlanırlar. Boğa burcunda kahverengi ve toprak tonlarından oluşan dekorasyonlar ön plana çıkmaktadır. Meskenin her kısmına ehemmiyet veren Boğa burçları, dekorasyonlarında çiçek kullanmayı da severler. Sevdiklerine düşkünlüğü ile bilinen Boğa burçlarının, bu özelliğinden ötürü mobilya seçiminde de yumuşak renk tonlarını tercih ettiği bilinmektedir.

İkizler burcu

Yaratıcı, duygusal ve eğlenceli özellikler taşıyan İkizler burcu, canlı renkler ve desenler içeren eşyaları kullanmayı severler. Çağdaş dizaynların ön plana çıktığı bu burçta, ferahlık ve konfordan hoşlanan ikizler insanı, çağdaş çağı yakından takip etmesi ile ön plandadır. İkizler burcu başka burçlar ile karşılaştırıldığında mesken dekorasyonuna en hâkim burç olarak görülmektedir. İkizler burcu yaratıcılığını ve tasarım konusunda muvaffakiyetini konut dekorasyonlarına aktarmaktadır. Çağdaş aksesuarlar, tablolar, nesneler üzere birçok eşyada dekorasyona uygun tercihler yapmaktadır.

Yengeç burcu

Çoklukla pastel tonlarından hoşlanan yengeçler, abartısız ve şık dekorasyonlardan yanadır. Mavi ve turkuaz üzere su renklerini kullanmayı sevdikleri üzere, eflatun ve leylak renklerini de dekorasyonlarına dahil etmekten hoşlanırlar. Denizi ve suyu seven yengeç insanı aksesuarlarda bu hislerini ön plana çıkarmaktadır. Deniz görüntülü tablolar yahut nesneler tercih etmektedirler. Karmaşıklıktan hoşlanmayan yengeç burcu, daha sade dizaynlar ile ön plana çıkmaktadır. Klasik çizgilere sahip, yumuşak ve klâsik mobilyalar yengeç burcunun genel tercihleri ortasında yer almaktadır.

Aslan burcu

Gold renklere düşkünlükleri ile bilinen Aslan burçları tıpkı vakitte leopar ve deriyi mesken dekorasyonlarına dâhil etmekten hoşlanmaktadırlar. İlgi çekmeyi seven aslan burcu, konut dekorasyonlarında da gösterişi severler. Avangard mobilyalar, şık ve deri koltuklar, işlemeli eşyalar aslan burcunun mesken dekorasyonlarında tercih ettiği mobilyalar ortasında yer almaktadır. Görkemli ve göz alıcı dizaynları seven Aslan burcu, altın rengi varaklı aynalar, tablolar ve aksesuarlar ile şeklini yansıtarak dekorasyonu tamamlamayı severler. El üretimi aksesuarlara da ehemmiyet veren aslan insanı, bilhassa tercih ettiği aksesuarlar ile kendini herkesten farklı kılmayı başarmıştır.

Başak burcu

Tabiatla iç içe olmayı seven Başak burcu tıpkı vakitte tertipli ve nizamlı olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Minimalist tasarlanmış mobilyalar, başak burcuna en uygun mobilyalar olarak bilinmektedir. Huzurlu, sade ve dinlendirici dizaynlardan hoşlanan bu burcun; gri, beyaz ve bej renkleri tercih ettiği görülmektedir.

Terazi burcu

Klasik ve çağdaş karışımı dizaynlardan hoşlanan Terazi burcu mesken dekorasyonlarında, abartılı aksesuar ve mobilyalardan uzak dururlar. Çoklukla mavi, sarı ve yeşil renk tonlarını tercih eden Terazi burcu, pastel renk tonları ile ön plana çıkmaktadır. Tıpkı vakitte terazi, incelik ve zarafet konusunda da ustalaşmıştır. Salon mobilyası ve oturma odası üzere dekorasyonlarda bakır nesnelere ve aksesuarlara yer verildiği görülmektedir. Yatak odası dekorasyonlarında ise, dinlendiren ve huzur veren desenleri kullanmayı severler.

Akrep burcu

Tezli ve sıra dışı dizaynlardan hoşlanan Akrep burcu, detaylara ziyadesiyle kıymet vermektedir. Dikkat alımlı renk tonları ile savını ortaya koymaktadır. Bilhassa mor, bordo ve mürdüm üzere renkleri kullanmayı severler. Işığın az olduğu ortamları seven Akrep burcu, ekseriyetle romantik ve loş aydınlatmaları tercih ederler. Birebir vakitte mobilyaların döşemelerinde, kadife üzere şık kumaşlardan yararlanmaktadırlar.

Yay burcu

Yay burcu, gezmeyi seven ve özgür olduğu vakit memnunluğu hisseden bir burçtur. Pratik ve kullanışlı eşyalardan hoşlanmaktadırlar. Çoklukla tercih ettikleri renk tonları; mavi, yeşil ve turkuazdır. Görüntülü tablolar yay burcunun vazgeçilmezleri ortasında yer almaktadır. Bilhassa gezdiği yerlere ilişkin eşyaları görmek yay burcunu memnun etmektedir. Konuk ağırlamayı sevdiklerinden büyük yemek masalarını tercih ederler. Tıpkı vakitte yatak odasında da karmaşa ve karışıklıktan uzak durarak, az eşya ve aksesuar kullanırlar.

Oğlak burcu

Oğlak burcu ekseriyetle rahat ve konforlu dekorasyonları severler. Dekorasyonlarında ise; gri, yeşil, siyah, kahverengi ve toprak tonları kullandığı görülmektedir. Vintage nesnelere dekorasyonlarında yer vermeyi severler. Özel imal mobilyalar oğlak burcu dekorasyonlarında ön plana çıktığı görülmektedir. Yatak odası dekorasyonlarında ise daha çok koyu renkleri kullanmayı tercih ederler.

Kova burcu

Bağımsızlığına düşkün Kova burcu; az eşya ile azamî yarar prensibi doğrultusunda, çağdaş ve teknolojiyle iç içe olan dekorasyonları tercih ederler. Minimal mobilyalar tercih edilerek hareket alanlarını arttıran kova burcunun, çoklukla mavi tonları tercih ettiği görülmektedir. Konutunu daima yenileme hazzı besleyen bu burcun, gelişmiş estetik anlayışı sayesinde başka tüm burçların bu burca hayran kaldığı görülür.

Balık burcu

Su kümesine dahil olan balık burçları ışıltıyı ziyadesiyle severler. Romantik bir burç olarak tanımlanan balıklar, konut dekorasyonlarında da dikkat çekmektedirler. Mavinin tüm tonları, yeşil, leylak ve mor renkler balık burcunun vazgeçilmezleri ortasında yer almaktadır. Konut dekorasyonlarında da konforu ön planda tutmayı sevmektedirler. Sen de mesken dekorasyonlarını, burcunun özelliklerini taşıyarak dekore edebilirsin. Seni ve ruhunu yansıtacak sıcak bir yer elde etmek aslında hiç sıkıntı değil.

Gizem Bozdağ

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.