Çalışma Alanı Dekorasyonu

Çalışma Alanı Dekorasyonu
3 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 154 kez okundu.

Çalışma alanı dekorasyonu yapmak dikkat isteyen bir iştir. Ayrıntılara dikkat etmeli ve atılacak adımları tekrar tekrar gözden geçirmelisiniz. Böylece maksimum verim alınabilecek bir çalışma alanına sahip olabilirsiniz. Bu konuda yardıma ihtiyacınız varsa, bu yazımıza göz atabilirsiniz.

Oda mı Odanın Bir Köşesi mi?

Çalışma alanı dekorasyonu denilince akla ilk gelen şey bir çalışma odası olsa da bunun için illa da bir oda ayırmanıza gerek yok. Evin herhangi bir köşesinde ışıklandırması kolay olan ve gün ışığından faydalanabileceğiniz bir alan da tercih edebilirsiniz. Herkesin çalışmak için bir oda bulma gibi bir lüksü olmayabilir. Bu nedenle evin içinde uygun bir köşe belirlemeniz de yeterli olacaktır.

Ne Kadar Alana İhtiyacınız Olduğunu Bilin

Her mesleğin kendine göre malzemeleri ve bu malzemelerin kapladığı bir alan vardır. Olmazsa olmaz bu ürünler kişiden kişiye değişmektedir. Mesela bir marangoz ile bir yazarın çalışabilecekleri minimum alan ihtiyacının aynı olması mümkün değildir. Bu nedenle çalışma odası dekorasyonu nasıl olmalı sorusuna verilebilecek ilk cevap olarak odada yeterli alan olmalıdır diyebiliriz. İhtiyacınız olan her malzemeye rahatlıkla en kısa sürede ulaşabileceğiniz ve sizi bunaltmayacak büyüklükte olması gereken alanın miktarını belirlemekle işe başlayabilirsiniz.

Evde Çalışma Alanını Düzenlemek İstiyorsanız

Ev içerisinde kendinize bir çalışma alanı yaratmak ya da bu alanı düzenlemek istiyorsanız bir önceki maddeyi unutmadan kararlar almanız lazım. Çalışma odası dekorasyon örnekleri hakkında biraz araştırma yaptığınızda genel olarak sade önerilerle karşılaşırsınız. Çalışma alanında en çok kullandığınız malzemeler için rafların alçak kısımlarını ve çekmeceleri kullanabilirsiniz. Dekoratif ürünlerde çok fazla dikkat dağıtıcı obje kullanmaktan kaçının. İlham vermesi için bir ya da iki nesnenin sürekli göz önünde olmasında sakınca yok, ancak abartırsanız işin ortasında birden kendinizi o objeleri düşünürken bulabilirsiniz. Daha az kullandığınız kaynak ve malzemeleriniz için göz hizasından yukarıda bulunan alanları kullanmanızda da fayda vardır. Çalışma masanızın doğru ışıklandırıldığından da emin olun.

Ofiste Çalışma Alanını Düzenlemek İstiyorsanız

Vaktinizin önemli kısmını geçirdiğiniz ofisleri benimsemek ve kişiselleştirmek için de birkaç dokunuş yapabilirsiniz. Çalışma masası dekorasyon ürünleri ile ofisinizde ihtiyacınız olan motivasyonu bulmanız mümkün. Genelde şirket kuralları ofis içinde büyük değişiklikler yapmanıza izin vermez. Yine de bu durum küçük ama etkileyici dokunuşlar yapamayacağınız anlamına gelmez. Ofisinize baktıkça içinizi açacak, bakımı kolay olan bir bitki alabilir, masanıza sevdiklerinizin fotoğraflarının olduğu çerçeveler koyabilirsiniz. Masa takvimi, kalemlikler ve dosya düzenleyiciler ile de ihtiyacınız olan temel şeylere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Daha eğlenceli bir kişiliğiniz olduğunu düşünüyorsanız abartıya kaçmamak ve sizi engellememeleri şartıyla biblolar ve oyuncaklar kullanabilirsiniz.

Çocuklar İçin Çalışma Alanı Düzenlemek İstiyorsanız

Büyükler için olduğu kadar çocuklar için de çalışma alanı dekorasyonu yapılabilir. Ders çalışırken kolay sıkılabilen miniklerin dikkatlerinin dağılmaması ancak o alanda çalışma alışkanlıklarının yerleşeceği kadar eğlenceli bir alan yaratılması gerekmektedir. Bunun için de uygulayabileceğiniz birkaç basit adım vardır. Çalışma masalarını olabildiğince basit tutup renkli kalem ve kağıtları ön plana çıkarabilirsiniz. Oyuncakları çocuklarınızın çalışma alanlarına koymak yerine sepetlerde tutabilirsiniz. Böylece çocuklarınıza düzen duygusunu aşılarken dikkatlerinin dağılmasını de engellemiş olursunuz.

Foto Galeri


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git