Mobilya Dekorasyon

Çalışma Masası Dekorasyonu Kendin Yap

Çalışma Masası Dekorasyonu Kendin Yap

Çalışma odanızın dekorasyonunu kendiniz yapmak istemez misiniz? Böylece daha özgün fikirler ile benzersiz bir çalışma odası yapabilirsiniz. Odaya yapılabilecek süsler ile de odanızı daha canlı ve çalışmaya elverişli bir hale getirebilirsiniz. Çalışma odası için neler gerekli? Sürekli dağılan bir dikkatiniz varsa odanıza el atma vaktiniz gelmiş demektir.

Odaya yapılabilecek süsler neler?

Odaya yapılabilecek süsler neler?

Işıklandırma

Doğru bir ışıklandırma çalışmak için oldukça önemlidir. Göz yoran ya da uyku getiren bir ışıklandırma olması veriminizi düşürür. Odanızın boyutuna göre ışık yoğunluğu seçebilirsiniz. Örneğin odanız küçük ise daha az yayan bir ışık seçmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Bunun yanı sıra ışık rengini kendi çalışma isteğinize göre belirleyebilirsiniz. Kimisi sarı ışıkta daha çok ders çalışır ve daha çok hoşuna gider kimisi beyaz ışıkta öyledir. Bunu kendi isteğinize göre deneyerek seçebilirsiniz.

Dekorasyon

Yaratıcı fikirler ev dekorasyonu yapmak istiyorsanız kendinizin rahat edebileceği gibi seçimler yapmalısınız. Başkasının seçimleri ile siz rahat etmeyebilirsiniz. Çalışma hayaliniz nasıl, siz nasıl bir odada çalışmak istiyorsunuz bu soruları kendinize sorun. Çalışma masanız için köşesine mum ve mumluklar tercih edebilirsiniz. Evde yapılabilecek dekoratif ürünler size yardımcı olabilir. Karton bir kutunun dışına hayallerinizin resimlerini yapıştırarak güzel bir kalem kutu yapıp onu kitaplığınıza koyabilirsiniz.

Yaratıcı fikirler ev dekorasyonu için Ews mumluk

Yaratıcı fikirler ev dekorasyonu için Ews mumluk

Önemli Olan Düzen

Düzen de ışıklandırma ve dekorasyon kadar önemlidir. Dekorasyon malzemelerini çok fazla kullandığınızda da kendinizi rahat hissetmeyecek ve yine çalışma isteğiniz olmayacaktır. Özelliklede çalışma masasında dikkatinizi dağıtacak bir dekorasyona yer vermeyin. Oda çevresinde farklı dekorasyonlar kullanabilirsiniz. Duvarlarda sevdiğiniz resimler, tablolar olabilir. Yerde de hoş kokan bir bitki güzel ferah bir ortam yaratabilir. Masanızda ise sizi daha çok çalışmaya sevk edecek çalışma planı gibi tablolar kullanabilirsiniz. Kitaplığınızın düzeni de çok önemlidir. Göze güzel görünen bir kitaplık her zaman çalışma isteği getirir. O yüzden sürekli oranın düzenine dikkat etmeli ve sevdiğiniz küçük şirin süsler asabilirsiniz. Güneş alan bir çalışma odası her zaman daha ferah gözükür. Güneş almıyorsa da beyaz ışık kullanarak bu arayı kapatabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.