Mobilya Dekorasyon

Çalışma Odası Dekorasyon Fikirleri 

Çalışma Odası Dekorasyon Fikirleri 

Çalışmak hayatta kalmanın bir gerekliliği. Yaşamak için para kazanmaya para kazanmak için ise çalışmaya ihtiyacımız var. Yani aslında büyük bir kısır döngü.  Sabah dokuz akşam beş, dört duvar arasında çalışmanın bizi hiç iyi etkilemediğinin yadsınamaz bir gerçek olduğunun hepimiz farkındayız. Üstelik iş bittikten sonra da çalışmamız gerekiyor. Kütüphaneler bu iş için biçilmiş kaftan. Peki ev sıcaklığı?  İşte ona hasret kalıyoruz.

Kullanışlı bilgisayar masaları

Kullanışlı bilgisayar masaları

Evde bir çalışma alanı oluşturmak dışarıda geçirdiğimiz süreyi minimuma indirmenizi sağlayabilir. Freelance çalışanlar için konuşmak gerekirse onlarda çalışmakta bulundukları ortamdan sıkılmış yeni bir soluk istiyorlar. Sizi evinizin küçük bir odasını çalışma alanı olarak ayırmaya davet ediyoruz. Çalışma odası dekorasyonu elbette ki boş bir oda ve masa sandalyeden ibaret olmamalı.

1. Eşyayı kullanım amacınızı artırın.

Bir eşyayı birden fazla amaçla kullanmak hem yerden hem de maddi açıdan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Örnek vermek gerekirse çalışma masalı dolap tercih edebilirsiniz. Hem kitaplarınızın bir kısmını muhafaza edecek hem çalışma alanı oluşturacaktır.

Çalışma masalı dolap

Çalışma masalı dolap

2.Fiyat performans açısından değerlendirin.

Klasik çalışma masası modelleri ve fiyatları  ile daha işlevsel masaları karşılaştırdığımızda işlevsel bir masa almak daha mantıklı olacaktır. Örneğin L masa alarak kendinize iki ayrı alan yaratabilirsiniz.

3.Eşyayı kullanacağınız amaca göre konforlu alın.

Örneğin bilgisayar masası alıyorsanız kullanışlı bilgisayar masaları hakkında kısa bir araştırma yaparak ihtiyacınıza uygun bir mobilya seçin. Çok kitabınız varsa daha yüksek, geniş ve sık raflı bir kitaplık tercih edin. Sırt ağrılarına karşı ortopedik bir sandalye tercih edin. Seçenekleri bu şekilde çoğaltabiliriz.

4. Aydınlatmaya önem verin.

Çalışırken en önemli şey kuşkusuz aydınlatma. Masanızı pencerenin önüne koyarak daha aydınlık bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz. Böyle bir şansınız yoksa tabii ki bir masa lambasına ihtiyacınız olacaktır. Gözlerinizi yoracak renkte bir ışık tercih etmeyiniz.

5. Küçük dokunuşlarla farklılığınızı gösterin.

Ortamı daraltmayacak bazı aksesuarlarla beraber çalışma odanıza bir nefes verebilirsiniz.

EWs 3'lü çini lale takımı

EWs 3’lü çini lale takımı

Örneğin masanızı güzel gösterecek birkaç aksesuar sizi motive edecektir. Aksesuarlar için https://www.ews.com.tr/ews-3-lu-cini-lale-takim adresine göz atabilirsiniz.

Minik ipuçları: Mobilyaları aydınlık ve minimal seçmek konsantrasyonu artıracaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.