Mobilya Dekorasyon

Çalışma Odası Düzenlemek İçin İpuçları

Çalışma Odası Düzenlemek İçin İpuçları

Düzenli ve disiplinli bir çalışma hayatınız varsa, sahip olmanız gereken çalışma odası ihtiyaçlarınızı karşılayan niteliklerde olmalıdır. En başta çalışma masası ve kitaplık modelleri gibi olmazsa olmaz nesnelerin kişinin alışkanlıklarına uyum sağlayabilmesi gerekiyor.

Çalışma odası dekore edilirken öncelikle ihtiyaçlar ve öncelikler belirlenmelidir. Daha sonra mekân özelliklerine göre fikirler üretilebilir. Düzenleme ipuçları ve doğru tasarımlarla bir çalışma odası için gereken her eşyayı çalışma odanıza yerleştirebilirsiniz.

Çalışma masası ve kitaplık modelleri

Çalışma masası ve kitaplık modelleri

Çalışma Odalarının Olmazsa Olmazları Nelerdir?

Kullanışlı Çalışma Masası Modelleri

Çalışma odası için masa seçerken, odanın büyüklüğü ve şekli çok önemlidir. Odanın metrekaresi büyük olmasa bile sıradan seçimler yapmak zorunda değilsiniz. Kıvrımlı, köşeli ya da farklı şekillerde çalışma masası modelleri mekâna uygun olarak tasarlanabiliyor. Küçük mekânlar için ise açılıp kapanabilen ya da katmanlı çalışma masası modelleri de tercih edilebilir.

Yeni Nesil Kitaplık Tasarımları

Çalışma odası dekorasyonlarının belki de en eğlenceli kısmı kitaplıklardır. Burada hayal gücünüz devreye girebilir. Sınırsız tasarım ve birçok farklı dekorasyon fikri ile karşılaşabilirsiniz. Saklanması gereken çok fazla kitap var ise büyük bir kütüphane için odada ciddi anlamda bir yer açmanız gerekirdi ancak şimdilerde durum biraz farklı. Bir odanın tüm ölü boşlukları kitaplık olarak değerlendirilebilir. Tavandan sarkan kitaplıklar, yüksek duvar rafları, merdiven boşlukları ya da benzer fikirlerle kitap saklama alanları yaratılabilir.

Çalışma masası modelleri

                 Çalışma masası modelleri

Üretkenliği Arttıran Seçimler

Modern Aydınlatmalar

Aydınlatma, yaşam alanlarının her bölümünde önemlidir ancak, çalışma odası dekorasyonlarında kazandığı önem daha fazla. Aşırı parlak lambalar ve dikkat dağıtan tasarımlar seçmek doğru değildir. Bu tarz seçimler kişinin çalışırken işine odaklanmasını zorlaştırır.

Çalışma odasında tasarruflu ampuller ve sade aydınlatmaların tercih edilmesinde yarar var. Çalışma masası için hareketli bir masa lambası, tavan için ise sade bir avize modeli seçilebilir.

EWs akrilik soft siyah tekli avize

EWs akrilik soft siyah tekli avize

Dekoratif Hatırlatma Panoları

Çalışma masası dekorasyon deyince akla ilk gelen çalışma panoları olabilir. Duvara asılan hatırlatma panolarını hem dekoratif hem de kullanışlı eşyalardır. Günlük hayatı kolaylaştırır ve özellikle de çalışanlar için oldukça gereklidir. Basitçe düşünülmüş bu fikir ile çalışma odalarına farklılık ve modernlik katabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.