Mobilya Dekorasyon

Çalışma Odası İçin Ufak Tefek İpuçları

Çalışma Odası İçin Ufak Tefek İpuçları

Çalışma odasında ne yapılır sorusuna herkesin vereceği cevap aynıdır. Çalışılır. Bu sebeple çalışma odasının taşıması gereken en temel özellik sessiz olması ve dikkat dağıtıcı öğeler bulundurmamasıdır.  Dikkat dağıtıcı öğeler bulundurmama kısmı işin tamamen dekorasyon ve düzen ile ilgili kısmı oluyor. Çalışma odasına seçeceğiniz mobilyalara olabildiğince sade, amaca yönelik, ve tek renk olmalıdır. Özellikle masanın fazla raftan oluşmamasını öneriyoruz yine de tercihe bağlı olarak raflı masalar kullanılabilir. Kitaplık tamamen odayı dekore eden kişi veya kişilerin seçimleriyle şekillenebilse de bize sorarsanız ahşap kenarlı göz yormayan şık bir kitaplık her çalışma odasının kabul edebileceği bir model. Enza home’da çalışma odası takımı halinde satılan modellere bir bakmanızı önerebiliriz sanırım. Bu sayede birbirleriyle uyumlu mobilyalar ve fiyat olarak ta gayet uygun bir sonuç elde edeceksiniz. Enza home çalışma odası modelleri arasından mutlaka size uygun bir takım bulacaksınız.

Mobilyaların Konumu ve Kullanımı Hakkında Öneriler

Lütfen sırtınızı pencereye doğru dönmeyin. Bırakın ışık masanıza vursun. Güneş doğarken çalıştığınızda ya da batarken çalıştığınızda gün ışığını bitirdiğiniz bir projenin üzerinde görmenin insana verdiği huzuru başka hiçbir şey veremez.

Kitaplığınız çalışma masanıza yakın dursun. Düzenli kitap okuma alışkanlığınız yoksa eğer, elinizi uzattığınız anda kitap alabileceğiniz bir kitaplık belki bu konuda size yardımcı olabilir.

Eğer gece çalışıyorsanız ışıklarınız uykunuzu getirecek kadar loş ve koyu renk olmasın. Mümkünse gün ışığı renklerine yakın tonlarda kullanın.

Sandalye yerine dik oturmanıza yardımcı yüksek bir koltuk kullanın. Bel ve sırt sağlığınız için en ergonomik yaklaşımlardan biri de budur. Enza home mağazalarında kolaylıkla bulabileceğiniz çalışma odası mobilyaları arasından ergonomik bir model seçebilirsiniz

Galeri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.