Mobilya Dekorasyon

Çalışma Odası Renkleri Nasıl Olmalı?

Çalışma Odası Renkleri Nasıl Olmalı?

Renkler; ruh halini yansıtan, kişilikle özdeşleşmiş psikolojik bir etkidir. Kimi insan canlı renkleri kullanmaktan çekinmez. Kimi insan da koyu renkleri vazgeçilmezi olarak görür. Bu durum evinize de yansır. Çalısma odası için sevdiğiniz renkleri kullanmak karmaşık bir görüntüye sebep olabilir. Bu yüzden nereden başlamak ve hangi renkleri kullanmak gerektiği araştırılmalıdır. Çünkü renklerin, çalışma isteğini arttıran ya da engelleyen özellikleri vardır.

Duvarlardan Başlayın

Renk seçimine önce duvarlardan başlamak gerekiyor. Boş bir odada bile buraya canlılık ya da sakinlik vereceği hemen anlaşılıyor. Alanın en büyük hakimleri duvarlarda, koyu renklerden kaçınmak gerekiyor. Düşünceleri olumsuz yönde etkiliyor.

Çalışma Odası

Çalışma Odası Dekorasyonunda Duvarlarda Açık Renk Kullanılmalıdır.

En İdeal İki Renk

Çalışma odasında mavinin açık tonlarını kullanmak sizi, rahatlamaya teşvik ediyor. Olumlu düşünceler işlendikçe de kan basıncı ve kalp atışları normale dönüyor. Bu da üretkenliğinizi arttırıyor.

Yeşil için sağlığın rengidir denilebilir. Sessizlik, sakinlik ve huzurun rengidir. Yeşil, renk seçiminde dikkat etmenin önemini burada gösteriyor. Koyu renkler ise olumsuz düşüncelere geçilmesine neden oluyor. Bu da dikkat dağınıklığına sebep oluyor.

Eşyaların ve Aksesuarların Uyumu

Duvar rengini belirlendikten sonra çalışma odası için önemli eşya ve aksesuarların seçimine geçilmeli. Kitaplik ve çalişma masasi modelleri bu alandaki merkezi oluşturur. Seçeceğiniz modeller, odanızın boyutuna göre abartıya kaçmadan, kullanışlı olmalıdır. Renk seçiminde beyaz ya da ahşap tonlarını kullanmak dikkatinizi dağıtmayacaktır. Eşya ve aksesuar renkleri karmaşık olmamalı. Çalışma masası üzerini düzenli tutmak, çalışmada sürekliliği sağlar.

Kitaplık ve Çalışma Masası Modelleri

Kitaplık ve Çalışma Masası Modelleri

Doğru Aydınlatma Seçimi ve Akrilik Avize

Aydınlatma seçimi doğru yapılmalı. Göz sağlığı için ışığı çok fazla yaymayan, gölge ve karanlık yapmayan bir aydınlatma tercih edilmelidir. Odanıza uyum sağlayacak renklerde akrilik tekli avize kullanabilirsiniz.

EWs Akrilik Turkuaz Tekli Avize

EWs Akrilik Turkuaz Tekli Avize

Genç Odasında Gençlere Öncelik

Gençlerin hayal gücü dünyasına ulaşmak ebeveynleri her zaman zorlar. Çalışma odası için gençler, kendi fikir ve düşüncelerinin önemsenmesini isterler. Seçimlerinde saygı duyulması onlarla iletişimi de kolaylaştırır. Genc odası calışma masası tercihinde sadelikten yana olmak ders çalışma verimini arttırır. Ayrıca çalışma masasına alınan olimpiyat mumluk gibi küçük hediyeler bile gençleri motive eder. Bu da sağlıklı iletişimi ortaya çıkarır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.