Mobilya Dekorasyon

Cam Şişeler Nasıl Kesilir? 2021

Cam Şişeler Nasıl Kesilir? 2021

Cam şişe kesim işi oldukça zor görünebilir. Fakat olay düşündüğünüzden daha kolay. Cam kesici alet, evinizde hali hazırda bulunan birkaç malzeme ve bu makaledeki kolay adımlar sayesinde kendi cam bardaklarınızı veya vazolarınızı yaratabileceksiniz.

cam-siseler-nasil-kesilir

Gerekli Malzemeler

  • Bira şişesi (ya da başka bir cam şişe)
  • Şişe kesici (internetten bulabilirsiniz)
  • Kalın eldiven
  • Büyük Sos tavası
  • Kalın zımpara kağıdı
  • İnce zımpara kağıdı

cam-siseler-nasil-kesilir-1

1. İşe, bira şişesinin ya da cam şişenin üstündeki kağıt etiketi çıkartmakla başlayın. Bu işi kolaylaştırmak için sıcak su kullanın ve bulaşık deterjanı ile hiçbir kalıntı kalmamasını sağlayın. Daha sonra kullanım için ihtiyacınız olan sıcak suyu yaratmak için sos tenceresini hazırlayın ve içinse su koyarak kaynatmaya başlayın.

2. Şişeniz hazır olduktan sonra ne boyutta bir vazo istediğinize karar verin ve boyutu ayarlayın. Bıçağı şişenin etrafında gezdirerek işaretleme yapabilirsiniz.

3. Şişenizin kesilecekyerini işaretledikten sonra, kalın eldivenlerinizi giyin, şişeyi kaynar su içine koyun ve işaretlediğiniz yerden çıkıncaya kadar şişeyi çevirmeye devam edin. Şişeyi çevirin ve en az 30 saniye suyun altında kalmasını sağlayın. Buradan arta kalan zamanda soğuk suyu hazırlayabilirsiniz.

4. Daha sonra şişeyi sıcak suyun içersinden çıkartın ve şişeyi soğuk suyun içerisine sokun. Burada dikkat etmeniz gereken husus, şişenin işaretlenen kısmının su içinde kalmış olması. Bu işlem sırasında şişenin işaretlendiği yerden kırılması gerek. Eğer kırılmazsa, bu işlemi, şişe o noktadan kırılıncaya kadar tekrar edin.

cam-siseler-nasil-kesilir-2

5. Şişeniz istediğiniz yerden kırıldıktan sonra, zımpara kağıdınızı kullanarak köşelerdeki pütürleri giderin. Kesilme noktasındaki pütürleri gidermek için kalın, daha alt kısımlardaki pütürleri gidermek için ince zımpara kağıdını kullanın.

cam-siseler-nasil-kesilir-3

Arzu ettiğiniz kadar vazo yapmak için aynı işlemleri yapın. Yaptığınız cam kapları çiçekler için vazo, bardak, mum tutucu ya da bir çok amaç için kullanabilirsiniz. Ayrıca çeşitli boyama işleri ile vazoalrınıza heyecan verici görünüm kazandırabilirsiniz. Aynı işlemleri daha büyük şişeler olan şarap ya da şampanya şişelerine de uygulayarak daha büyük vazolar elde edebilirsiniz.

cam-siseler-nasil-kesilir-4

cam-siseler-nasil-kesilir-5

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.