Mobilya Dekorasyon

Çatı Teraslı Evlerin Dekorasyonu İçin En Çarpıcı Öneriler

10.08.2019
186
Çatı Teraslı Evlerin Dekorasyonu İçin En Çarpıcı Öneriler

Teraslar veya balkonlar bahçesi olmayan evler için kurtarıcı rol üstelenirler. Evdeyken hava almaya ihtiyaç duyduğumuzda ya da şehrin koşuşturmacasını izleyerek kafa dağıtmak istediğimizde çıkabileceğimiz bir alandır. Bu çok amaçlı alanı nasıl dekore etmek istediğinizi düşünmelisiniz. Belki de saatlerinizi geçirebileceğiniz bir dinlenme mekânı olarak ya da arkadaşlarınızla mangal yapmak isteyeceğiniz bir eğlence yeri olarak düzenlemek isteyebilirsiniz. Bunlardan tamamen farklı olarak terasınızda ya da balkonunuzda bahçe görünümü oluşturmak isteyebilirsiniz. Terasınızla ilgili dekorasyonu kararı almadan önce teknik detaylar hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Terasınızın hangi açıdan ışık aldığı ve boyutu çok önemli. Eğer devamlı güneş almasını istemiyorsanız açılır kapanır tenteler tercih edebilirsiniz ya da gölgelik şemsiyeler dekoratif bir görüntü oluşturacaktır. Bahçe ve teras dekorasyon fikirleri konusunda pek çok seçenek vardır. Terasınızda veya bahçenizde rahatlığınızı sağlayacak ama aynı zamanda zevklerine uygun dekorlar seçmelisiniz.

Eğlenceli Vakitler

Terasınızı kalabalık misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz ve mangal partileri düzenleyebileceğiniz bir alana dönüştürebilirsiniz. Teras için mobilya kararı alırken geniş kanepeler ve dağınık olarak yerleştirebileceğiniz çeşitli minderler ile kalabalık misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz bir ortam oluşturabilirsiniz. Dekoratif ahşap sandalyeler ile de eksiğinizi tamamlayabilirsiniz. Ve mangal yapabileceğiniz bir işlevsel alan oluşturmanız gerekmektedir.

Teras için mobilya

Teras için mobilya

Bahçe Havası

Terasınızda yeşilliklerin bol olduğu bir alan oluşturarak istediğiniz doğal ortamı elde edebilirsiniz. Zeminde kullanacağınız ahşap detaylar ve taşlar ile terasınız tamamen bir bahçe görüntüsüne kavuşacaktır. Kullanacağınız hasır mobilyalar ya da renkli ahşap sandalyeler dekorasyonu tamamlayacaktır.  Köşelere yerleştirebileceğiniz küçük saksılar ile ekeceğiniz yemyeşil bitkiler tamamen bir bahçe havasına uyacaktır.

Dinlendirici

Terasınızda ya da balkonunuzda yalnızca keyif yapmak ve günün yorgunluğunu atmak istediğinizde daha kapalı bir mekâna ihtiyaç duyabilirsiniz. Yerleştireceğiniz yumuşak kanepeler, açık tonlarda bir halı ve bol miktarda minder ile terasınızın keyfini çıkarabilirsiniz. Eğer açık bir balkonunuz var ise balkonunuzu ahşap bir yapıyla biraz daha kapalı bir hale getirerek sanki evinizin devamı gibi bir görüntü yakalayabilirsiniz. Eğer doğal bir görünüm yakalamak istiyorsanız ahşap balkon kapatma fiyatları biraz daha maliyetli olabilmektedir.

ahşap balkon kapatma fiyatları

ahşap balkon kapatma fiyatları

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.