Mobilya Dekorasyon

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocuk gelişimi deyince aklımıza direkt eğitim gelse de çocuğun bulunduğu mekân psikolojisinin sağlığı açısından fazlasıyla önemlidir. Bir çocuğun 8-10 saat uyuduğunu – uyuması gerektiğini- düşünürsek bir günde en çok vakit geçirdiği yer odasıdır. Dolasıyla çocuk odasının dizaynı, ferahlığı, kullanışlılığı çocuk psikolojisi dolasıyla çocuğun geleceği açısından önem vaat etmektedir. Peki, çocuk odası nasıl dekore edilir? Gelin adım adım çocuk odası dizelim.

Tema Seçimi

‌Her şeyden önce tema seçerek kendimize bir yol haritası çizmemiz gerekiyor. Belirlediğiniz bir konsept doğrultusunda ilerlerseniz uyumlu bir büyük oluşturmanız daha kolay olacaktır. Bu konuda çocuğumuza akıl danışmamız çok yerinde ve gerekli bir karar olacaktır. Temanın belki müzik belki otomobil belki prensesler olmasını isteyecek, kim bilir? Bırakın hayal gücünü konuştursun.

Çocuk odası

Çocuk odası

Renk Seçimi

‌Açık tonlarda renk seçimi yapmanız odanın daha temiz, ferah ve minimal görünmesini sağlayacaktır. Buz mavisi, beyaz gibi renklerin kullanımı odaya koyduğunuz mobilyaların kendini göstermesini sağlayacaktır. Size tavsiyem ise bu konuda tabularınızı yıkmanız. Erkek çocuğunu odası mavi, kız çocuğunun odası pembe olması devri bitti.

Peki Ya Duvarlar?

Bu işi yetenekli minik ellere bırakarak onların şaheserler bırakmasına izin vermek fena fikir sayılmaz J Şaka yapıyoruz… Bu bölümde seçtiğiniz temaya göre hareket etmeniz gerekecek. Çocuğunuz dağcılık konsepti mi istedi? Neden odasında bir tırmanma duvarı olmasın ki? Eğitici bir oda mı oluşturmak istiyorsunuz? Neden bir duvar dünya haritası olmasın? ‌

Mobilya Seçimi

Tabii ki dekorasyon işinin en önemli basamağı mobilya. Küçük oda tasarım modelleri için daha işlevsel ve ergonomik mobilyalar seçmek bizim işimize fazlasıyla yarayacaktır. Örneğin erkek bebek oda tasarımı için altı dolaplı ya da çekmeceli bir beşik çok işinize yarayacaktır.

Erkek bebek oda tasarımı

Erkek bebek oda tasarımı

Aydınlatma

Çocuğunuzun gözünü yormayacak bir aydınlatma yapmak önem teşkil eder. Avize seçiminde ise tek renk avize modelleri uzun yıllar kullanım açısından daha iyi olacaktır. Avize modelleri için https://www.ews.com.tr/ews-akrilik-turkuaz-tekli-avize adresini ziyaret edebilirsiniz.

EWs Akrilik Turkuaz Tekli Avize

EWs Akrilik Turkuaz Tekli Avize

Son Rötuşlar

Çocuk odamıza gerekli olan bütün eşyalarımızı koyduğumuza göre son dokunuşlar olarak da duvara temamızla ilgili bir figür, masasının üzerine ikinizin fotoğrafı gibi küçük tatlılıklar yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.