Mobilya Dekorasyon

Çocuk odası için dekorasyon yaparken nelere dikkat edilmeli 5 yaşından sonra…

Çocuklarımız için bir çok şeyin en iyisi olmasını istiyoruz ve çoğu zaman karar verme aşamasında onların yerine neyin nasıl olması …

Çocuk odası için dekorasyon yaparken nelere dikkat edilmeli 5 yaşından sonra…

Çocuklarımız için bir çok şeyin en iyisi olmasını istiyoruz ve çoğu zaman karar verme aşamasında onların yerine neyin nasıl olması gerektiğini biz karar veriyoruz. Ancak bir çocuk odası dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Renk seçimleri yaparken cinsiyete göre değil çocuğun uyumasına ve rahat uyku çekmesine teşvik edecek şekilde seçilmelidir. Çocuğun 5 yaşından sonra kendi odasında dair kararlar vermesine izin verin. Cotton Box tasarım ekibi, çocuk odası hazırlarken ilk adımın ‘sağlıklı uyku atmosferi oluşturmak’ olduğuna vurgu yapıyor.

ÇOCUKLAR İÇİN SAĞLIKLI UYKU İÇİM DOĞRU ATMOSFER YARATIN!

Çocuk odalarının sıcaklığı, odanın nem oranını ve çocukların solunumunu etkiliyor. Odanın çok sıcak olması nem oranının azalmasına ve solunan havanın kuru olmasına neden oluyor. Bu durum çocuklarda burun tıkanıklığı, buna bağlı huzursuzluk ve uykusuzluk gibi sorunların yaşanmasına zemin hazırlıyor.

BIRAKIN ÇOCUKLAR KENDİ ODALARININ MİMARI OLSUNLAR!

Uzmanlar 5 yaşından itibaren çocukların kendi odalarının dekorasyonunda söz sahibi olmaları gerektiğini belirtiyor. Çocukların kişiliklerinin ve kendi beğenilerinin oluşmaya başladığı yaşlarda, fikirlerinin alınması ve isteklerinin sorulması kendilerine olan güveninin artmasını sağlıyor. Çocuklar, kendi zevklerine göre

dekore edilen odalarda daha keyifli zaman geçiriyor. Cotton Box tasarım ekibi, desen seçimi sırasında kendi odalarının mimarı olan çocukların beğenilerini göz önünde bulundurduklarının altını çiziyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.