Mobilya Dekorasyon

Çocuklar İçin Komik Kostümler 2021

Çocuklar İçin Komik Kostümler 2021

Çocukların hayal dünyasının ne kadar geniş olduğunu hepimiz biliyoruz. Oyuncaklar, renkler ve komik kıyafetler ile bir araya gelen kostümlerle çocuklarınızı katıldıkları bir parti ya da gösteride giyebilecekleri komik kostümler tasarlayabilirsiniz. Çocuklar için komik kostümler arasında birçok farklı seçenek bulabilirsiniz. Evde, kartondan yapabileceğiniz ya da süpürgenin saçakları ile yapabileceğiniz birçok farklı yaratıcı fikir var. İşte onlardan bazıları…

cocuklar-icin-kostum-yapimi-

İşte çocuklar için eğlenceli ve komik bir kostüm. Süpürge saçakları ya da kırtasiyelerde satılan özel el işi kağıtlar ve özel hasır kağıtlar ile yapabileceğiniz bu saçaklı etek, bir dans partisi için çocuğunuza hazırlayabileceğiniz bir kostüm. Ayakkabılar için de benzer bir uygulama yaparak saçaklı eteği tamamlayabilirsiniz.

cocuklar-icin-kostum-yapimi-2

Karton kağıtlar ya da eşya kolilerinden elde edebileceğiniz bu eğlenceli kostüm ile bir tiyatro sahnesinde canlandıracağı karakter için kullanabilir ya da okulda yapılan bir kostüm partisine bu eğlenceli ve yaratıcı seçenek ile katılabilir. Yapımı için karton kağıda resimdeki gibi kurşun kalemle çizim yaptıktan sonra, maket bıçağı ile kesin. Daha sonra ağız kısmına, yine karton kağıtlardan üçgen şekiller keserek beyaza boyayın ve kartonun üzerine diş olarak yapıştırın.

cocuklar-icin-kostum-yapimi-3

Çocuğunuz için yaratıcı bir fikir daha. Yine karton ve koli malzemesi ile yapabileceğiniz pratik ve eğlenceli bir fikir. Yapmanız gereken dikdörtgen şeklindeki kolinin üzerini dilediğiniz desende kağıt ile kaplamak. Daha sonra çocuğun gözünün geleceği bölüme iki adet yuvarlak delik açın. Yuvarlakların etrafını göz ve kaş gibi görünecek şekilde boyayın. Ağız kısmına da resimdeki gibi çizgi film karakterlerinin ağızlarını çizebilirsiniz. Saç olarak ise püskül gibi malzemeler kullanabilirsiniz.

cocuklar-icin-kostum-yapimi-4

Bu da farklı bir fikir. Bunun için iki adet ten rengi kadın çorabına, iki adet sopaya, püsküle, pamuğa ve banda ihtiyacınız var. Öncelikle bir adet çorabın ayak kısımlarına sopaları ya da tahta parçalarını geçirin. Üst kısmına pamuk doldurun ve diğer çorabı da çocuğunuza giydirip iki çorabı birleştirin.

cocuklar-icin-kostum-yapimi-5

Kırtasiye ve oyuncak mağazalarında bulabileceğiniz maskeler ile yapabileceğiniz eğlenceli bir kostüm daha.

cocuklar-icin-kostum-yapimi-6

Ne kadar da lezzetli görünüyor değil mi? İnsan onu ısırmamak için gerçekten de zor duracak gibi görünüyor. Evdeki renkli poşet ya da kağıtlar ile birlikte bir minderin içerisinde adeta bir hamburger gibi göstererek, ileride anı diyebileceği fotoğraflar çekebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.