Mobilya Dekorasyon

Çocuklarınızın Odasını Büyülü Bir Dünyaya Dönüştürecek 21 Havalı Tavan Tasarımı 2021

Çocuklarınızın Odasını Büyülü Bir Dünyaya Dönüştürecek 21 Havalı Tavan Tasarımı 2021

Çocuğunuz olsun ya da olmasın, eminim ki birgün işinize yarayabilecek bu büyüleyici oda tasarımlarına bakmaktan siz de zevk alacaksınız. Kız ve erkek çocukları için o kadar güzel oda tasarımları var ki, seçmek gittikçe zorlaşıyor. Ama rahatlayın, arkanıza yaslanın ve tasarım işine tavandan başlayın. Çocuk odası için ortaya çıkarabileceğiniz o harika tavan tasarımlarını bir düşünün.

1-Mor ve pembe gibi renkleri dikkat çekici bulutlar için kullanarak büyüleyici bir tasarım oluşturmayı düşünebilirsiniz. Eğer tavana birkaç da yuvarlak ışık eklerseniz, gökyüzündeki güneşler gibi duracaklardır. Bu tasarım düz bir tavan için oldukça güzel olacaktır çünkü varolan tavanın üzerinde çalışıyor olacaksınız.

cocuk-odasi-tavan-tasarimlari-1

2-Bir kumaş yardımıyla tavanı kaplayıp, odaya sıcak ve yumuşak bir görünüm verebilirsiniz. Havadar bir kumaş seçmeye çalışın, belki güzel desenleri olan bir kumaş da tercih edebilirsiniz, yıldızlar ya da noktalar iyi bir tercih olabilir. Doğru ışıklandırma ile bu tarz bir tavan harika görünecektir.

cocuk-odasi-tavan-tasarimlari-2

3-Bir şeyler çizmek konusundaki yeteneğiniz konusunda şüpheleriniz mi var? O halde mumlu kağıtlar kullanabilirsiniz. Bu da tavanınıza dikkat çekici bir görünüm vermenin bir başka yolu. Odaya hoş bir desen ekleyin ve biraz ruh katın.

cocuk-odasi-tavan-tasarimlari-3

4-Oda için bir tema seçin. Örneğin solar sistemden esinlendiğiniz bir dekor oluşturun. Gezegenler ve el-işleri duvarlarınızda ve tavanınızda harika bir görüntü oluşturacaktır.

cocuk-odasi-tavan-tasarimlari-4

5-tavanı siyaha boyayın. Bu sayede oda daha sıcak ve daha rahatlatıcı bir alana dönüşecektir. Sonrasında ise tavana küçük yıldızlar yapıştırabilir ya da yıldız çizimleri yapabilirsiniz. İki şekilde de bu tasarım bir dekoru kişiselleştirmenin harika bir yolu ve bu fikri aynı zamanda kendi banyonuzda da kullanabilirsiniz.

cocuk-odasi-tavan-tasarimlari-5

6-Bazen bir odanın tamamlanması için tek gereken biraz renklendirmedir. Tavanda renkli bir görünüm oluşturmak için birçok sebebiniz olabilir; odaya biraz ahenk eklemek, odadaki diğer renklerle tavanın da birleşmesini sağlamak ya da basit bir odak noktası oluşturmak olabilir bu.

cocuk-odasi-tavan-tasarimlari-6

7-Diğer yandan eğer daha kolay, basit ve bir günde tamamlayabileceğiniz bir şeyler arıyorsanız, tavana birkaç küçük ışıklandırma eklemeyi düşünebilirsiniz. Işıklar ile istediğiniz bir deseni oluşturabilir ya da istediğiniz kadar ışık ekleyebilirsiniz.

cocuk-odasi-tavan-tasarimlari-7

8-Söz konudu duvar resimleri ve el-yapımı dekorlar olduğunda, bazen duvarla tavan arasında bir bağlantı oluşturmak ilginç bir fikir olabilir. Bu sayede ikisinin arasındaki bariyerler kalkacaktır ve atmosfer daha sıcak ve daha davetkar olacaktır. Ayrıca bu sayede tavanınızın daha yüksek görünmesini de sağlayabilirsiniz.

cocuk-odasi-tavan-tasarimlari-8

9-Çizgilerin modası hiçbir zaman geçmez. Odaya biraz dinamizm eklemek için çizgileri tavanınızda kullanabilirsiniz. Ahenkli bir görünüm elde etmek için odaya uzunlamasına çizgiler ekleyebilirsiniz. Çok kalabalık bir görüntü oluşturmamak için duvarların tasarımını basit tutmayı unutmayın.

cocuk-odasi-tavan-tasarimlari-9

10-Geometrik bir şekil ile de tavanınızın dikkat çekici olmasını sağlayabilirsiniz. Hareketli bir görünüm elde etmek için iki ya da daha fazla renk kullanın ve odanın geri kalanının da uygun bir şekilde dekore edildiğinden emin olun. Zıt renkler kullanmak ya da birleştiklerinde harika bir görünüm oluşturan cesur renkleri seçmekten kaçınmayın.

cocuk-odasi-tavan-tasarimlari-10

11-Tavanda kullandığınız renk duvardaki rengin tamamen aynısı olmak zorunda değildir. Birkaç ton farklılık güzel durabilir ve odadaki ahengi yakalamanın her zaman başka yolları da vardır, örneğin yatak ve yastıklarla renk uyumuna dikkat etmek gibi.

cocuk-odasi-tavan-tasarimlari-11

12-İşte, örneğin, sarı rengin çizgilerle kullanılarak odaya hareket kattığı bir tasarım. Perdeler de benzer bir renkteler ve bu renge yakın renkler odanın farklı alanlarında da kullanılmış. Bu rengi gri ile kombine etmek de yine oldukça ilham verici.

cocuk-odasi-tavan-tasarimlari-12

13-Dikkat çekici bir desen kullanarak odadaki ışıklandırmayı odak noktası haline getirebilirsiniz. Eğer doğru şekilde işlemesini istiyorsanız çizgilerin çok düzgün şekilde ölçülmesi ve odanın kalan tasarımının da buna uygun olması gerekiyor.

cocuk-odasi-tavan-tasarimlari-13

14-Sarıya boyanmış bir tavan ile odaya tropik ve hareketli bir hava katabilirsiniz. Odada farklılık sağlamak için turuncu da ekleyebilir, bu sayede renkler ve dekor arasındaki bağlantıyı da sağlayabilirsiniz.

cocuk-odasi-tavan-tasarimlari-14

15-Simetriyi tercih edebilirsiniz. Örneğin tavanı maviye boyuyorsanız, aynı rengi halınızda ya da zeminde de tercih edebilirsiniz. Ya da bir deseni tavanda kullanıyorsanız, aynı deseni zeminde de kullanabilirsiniz.

cocuk-odasi-tavan-tasarimlari-15

16-İşte bu da harika bir tavan tasarımı. Çiçek şeklindeki tasarımın yapraklarının her biri gömme ışıklandırmaya sahip ve merkez kısmında da farklı bir ışıklandırma kullanılmış. Oldukça zarif ve dramatik bir tasarım oluşturulmuş.

cocuk-odasi-tavan-tasarimlari-16

17-Odadaki belli alanların altını çizmek ve görünümü sınırlandırmak için renkleri kullanabilirsiniz. Aynı zamanda desenlerle de oynayarak, kendi eşsiz tasarımınızı oluşturabilirsiniz.

cocuk-odasi-tavan-tasarimlari-17

18-Tavanda bir futbol sahası oluşturarak optik ilüzyonu kullanın ve duvara bir ayna ekleyerek de görünümü dengeleyin.

cocuk-odasi-tavan-tasarimlari-18

19-Odadaki belli bir detayı veya deseni çoğaltmak için de tavanı kullanabilirsiniz. Örneğin, burada yuvarlak bir desen oluşturan noktalar kullanılmış.

cocuk-odasi-tavan-tasarimlari-19

20-Tavanda da duvarda kullandığınız rengi kullanabilir ve daha belirgin bir görünüme sahip olmak için belli bir desen ekleyebilirsiniz.

cocuk-odasi-tavan-tasarimlari-20

21-Açık renkte bir kumaş kullanarak bir gök kubbe oluşturabilirsiniz. Bu, bütün odanın daha sıcak görünmesini sağlayacak ve çocuğunuzun aşık olacağı, rüyalarındaki odaya kavuşmasını sağlayacaktır.

cocuk-odasi-tavan-tasarimlari-21

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.