Mobilya Dekorasyon

Daha Düzenli Bir Mutfak İçin Öneriler

27.08.2019
215
Daha Düzenli Bir Mutfak İçin Öneriler

Mutfaklar, evde en fazla vakit geçirdiğimiz, çoğu zaman da en kolay dağılan ve kirlenen yaşam alanlarından biridir. Fakat aynı zamanda pek tabii mutfak temizlemenin püf noktaları da bir o kadar çoktur. Düzenli bir görüntü için mutfak eşyaları nasıl yerleştirilir, mutfak temizliğinde pratik bilgiler nelerdir, gelin beraber öğrenelim. İşte 6 adımda daha ferah, düzenli ve temiz bir mutfak için uygulanması gerekenlerin listesi…

Mutfak Eşyaları Nasıl Yerleştirilir?

Mutfak Eşyaları Nasıl Yerleştirilir, Sorusuna En İyi Örneklerden Biri; Dolap İçi Düzenleyiciler

Dolap İçi Düzenleyiciler İle Mutfağınızda Yer Açın

Mutfak dolapları hiçbir zaman yeteri kadar büyük değildir. Özellikle kadınlar için her zaman yeni bir yemek takımına ihtiyaç vardır. İşte böyle durumlarda, yardımınıza koşacak ve dolaplarınızı daha verimli kullanmanızı sağlayacak yeni raflar ve çekmeceler kullanabilirsiniz.

Gruplama Yöntemleri İle Aradığınız Her Şey Elinizin Altında Olsun

Kahvaltı takımları ve çay fincanları bir arada tutularak ya da kupalar ve bardaklar ayrı ayrı gruplanarak kendi düzeninizi oluşturabilmeniz mümkün. Önceliğinizi en çok kullandığınız eşyalardan yana kullanarak da rahat ve kullanışlı bir ortam yaratabilirsiniz. Gruplama yöntemlerini kendi alışkanlık ve tarzınıza göre belirleyip mutfağınızda daha düzenli bir alan oluşturun.

EWs 6 lı Porselen Fincan Takımı

EWs 6 lı Porselen Fincan Takımı

Ocak Çevresine Pişirme Aparatlarını Yerleştirin

Yemek pişirirken işinize yarayacak her şey ocak çevresinde olsun. Böylelikle hem zamandan tasarruf eder hem de eşyaların yerlerini sürekli değiştirmek zorunda kalmazsınız. Tencereyi karıştırmak için kullandığınız kaşıklarınız ya da sebze doğradığınız bıçaklar hemen yakınınızda bulunsun.

Duvarlara Raflar ve Askılar Asarak Farklı Bir Hava Yaratın

Mutfak duvarlarına asacağınız askılar ve raflar ile hem şık bir görüntü oluşturabilir hem de dolapları biraz boşaltabilirsiniz. Örneğin, en sık kullandığınız tavaları askılara asarak mutfak eşyaları nasıl yerleştirilir sorusuna cevap arama derdinden de kurtulabilirsiniz. Rafları ise baharat kavanozları ile süsleyebilirsiniz.

Farklı Ebatlarda Saklama Kutuları Kullanın

Mutfak temizliğinde pratik bilgiler içinde en önemli noktalardan biri de saklamadır. Hem buzdolabındaki yiyeceklerin taze kalması hem de düzenli olması için saklama kutularını tercih edebilirsiniz.

Mutfak Temizliğinde Pratik Bilgiler

Mutfak Temizliğinde Pratik Bilgiler Arasında En Çok Tercih Edilen Seçenek; Saklama Kutuları

Dolap Kapaklarının Arkasını da Değerlendirin

Özellikle lavabo altı dolapları geniş ve borular nedeniyle kullanışsızdır. Bu durumu lehinize çevirmek için alt dolaplarda kapağın iç taraflarına askılar ya da düzenleyiciler asarak eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.