Mobilya Dekorasyon

Dalmaçya Desenli Saksı 2021 – Ev Düzenleme

Dalmaçya Desenli Saksı 2021 – Ev Düzenleme

Benim teorim evinizde asla yeterince bitki bulunamayacağı yönünde. Eğer evinizde değerlendirilmesi gereken küçük bir alan varsa, bu alana biraz yeşillik katmak hiçbir şekilde yanlış olamaz. Evinizde güzel yaprakları olan bir bitki koyacak yeriniz olması ya da evinize bereket getirecek küçük, dikenli bir kaktüs koymak için bir köşe olması önemli değil, kullanacağınız bitki ne olursa olsun evinizin kıymetini tahmin edemeyeceğiniz kadar yükseltecektir.

Dalmaçya Desenli Saksı

Bütün bu bitkiler sayesinde evinize yaratıcı, el yapımı güzel materyaller eklemek ve tasarımınızı ufak detaylar ile süsleyip iç mekanınızı aydınlatmak gibi seçenekleriniz çoğalacaktır. Bu dalmaçya desenini perdelerden duvar kağıtlarına, yastık kılıflarından koltuk örtülerine birçok yerde görmüşlüğüm var. Bu sezon tek renkli materyaller kullanmak oldukça moda ve bu da sizin çiçeklerinize ufak bir makyaj yapma şekliniz olabilir.

Bunu tek renkli noktacıklar çizgili ufak yapraklarla mükemmel bir uyum sağlıyor ve herhangi bir renk ve yüzeyde oldukça güzel duruyor. Gerçekten, çirkin bir görüntüyü isteseniz de yakalayamıyorsunuz!

Dalmaçya Desenli Saksı

Dalmaçya Desenli Saksı

Materyaller:

  • -Beyaz çiçek saksısı
  • -Siyah akrilik boya
  • -Sünger uçlu fırçalar ve normal fırçalar
  • -Boyanın güzel durması için gerekli cila (opsiyonel)

Talimatlar:

Dalmaçya Desenli Saksı

1-Saksınızın yüzeyini temizleyin ve boyama yapmak için temiz ve kuru bir alan oluşturmaya çalışın.

2-Boyanızı, kullanabileceğiniz bir kutuya aktarın. En küçük süngerinizi boyaya batırın, bütün yüzeyin boya ile temas etmesine özen gösterin. Süngeri kutunun boş bir kısmına hafifçe dokundurup, fazla boyanın gitmesini sağlayın.

Dalmaçya Desenli Saksı

3-Süngerinizin düz kısmını saksının üzerine bastırın, her tarafa eşit bir baskı uygulamaya çalışın. Mükemmel yuvarlaklar oluşturmak zorunda değilsiniz bu yüzden süngerinizi istediğiniz gibi gezdirmekte özgürsünüz, düzensiz küçük dalmaçya noktaları yapmaya çalışın.

Dalmaçya Desenli Saksı

4-Bu teknikle birbirinden çok uzak olmayan fakat çok da iç içe olmayan noktalar oluşturmaya devam edin.

Dalmaçya Desenli Saksı

5-Büyük süngeri alın. Düz kısmının tamanını boyaya batırın. Yine aynı tekniği kullanarak süngerinizi saksının üzerinde düzensiz noktalar oluşturmak için kullanın.

Dalmaçya Desenli Saksı

6-Saksınızın alanını büyük ve küçük noktalar ile doldurmayı bitirdikten sonra küçük fırçanızı alın ve boyaya batırın. Bu fırça ile büyük noktalarda oluşan renk aralıklarını kapatın.

Dalmaçya Desenli Saksı

7-Saksının bütün büyük noktaları boyunca bunu yapmaya devam edin. Görüntüyü düzenli tutmak adına bütün noktaları güzelce doldurun.

Dalmaçya Desenli Saksı

8-En küçük fırçayı kullanarak tamamen siyaha boyanmamış noktaları boyayın ve ardından kurumaya bırakın.

9-Kuruma tamamlandıktan sonra bir kat cila kullanabilirsiniz.

Dalmaçya Desenli Saksı

Yaptığınız saksıyı sevdiğiniz bitkiler ile süsleyin ve tadını çıkarın!

Dalmaçya Desenli Saksı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.