Mobilya Dekorasyon

Dar Alanlar için Dikey Bahçe Çözüm Önerileri 2021

Dar Alanlar için Dikey Bahçe Çözüm Önerileri 2021

Bahçenizde istediğiniz kadar kullanılabilir alanınız yoksa sizde son yılların en popüler konseptleri arasında yer alan dikey bahçelerden faydalanabilirsiniz. Bu bahçeler sayesinde istediğiniz meyve, çiçek ve bitkileri çok daha az yer kaplayacak şekilde düzenleyebilirsiniz.

1-Piramit Bahçe

dar-alanlar-icin-dikey-bahce-cozum-onerileri-1

En küçük bahçelerde bile bu piramit bahçelerden kullanmanız size daha önce hiç olmadığı kadar geniş bir alana sahip olma şansı verecektir. Piramit bahçenizi görselimizdeki gibi doğal ahşap kullanarak oluşturabileceğiniz gibi zevkinize uygun çok daha renkli bir dizayn da ortaya çıkarabilirsiniz. Eğer bahçenizin her tarafı güneş ışığı almıyorsa bu piramit bahçelerin istediğiniz zaman yerlerini değiştirebilir ve bitkilerinizin daha fazla güneş ışığı almasını sağlayabilirsiniz.

2-PVC Borulardan Çilek Bahçesi

dar-alanlar-icin-dikey-bahce-cozum-onerileri-2

Çileklerinizi ekecek fazla yer bulamamaktan şikayetçiyseniz PVC borular ve PVC yapıştırıcı kullanarak bu harika çilek bahçesini yaratabilirsiniz. Bu bahçeyi dilerseniz başka bitkileriniz
içinde kullanmanız mümkün.

3-Çilekler İçin Dikey Düzenek

dar-alanlar-icin-dikey-bahce-cozum-onerileri-3

Bu görselimizde çileklerinizi yer tasarrufu yaparak yetiştirebileceğiniz PVC borulardan yapılmış düzeneği görmektesiniz. Bu düzenekler sayesinde çileklerinizi çeşitli risklerden koruyabilir ve toplarken de büyük bir kolaylıkla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

4-Dikey Bitki Bahçesi

dar-alanlar-icin-dikey-bahce-cozum-onerileri-4

Bitkilerinizi fazla yer kaplamadan muhafaza etmek istiyorsanız bu görselimizden ilham alabilirsiniz. Üstelik çok fazla zahmete girmeden bu dikey bahçeyi hazırlamanız mümkün. Belirleyeceğiniz ölçülerde ahşap malzemeyi önce sprey boya ile istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Sonra gövdeye çengeller takabilir ve saksılarınıza açacağınız delikleri bu çengellerden geçirerek bitki bahçenizi kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

5-Kafes Şeklinde Düzenek

dar-alanlar-icin-dikey-bahce-cozum-onerileri-5

Yine tahta malzeme kullanarak hazırlayabileceğiniz bu düzeneği istediğiniz renge boyamanız mümkün. Büyük kancalar kullanarak saplı saksılarınızı böyle bir düzenekle küçük bir alana
sığdırabilirsiniz.

6-Ahşap Kasa Paletleri

dar-alanlar-icin-dikey-bahce-cozum-onerileri-6

Manav ya da toptancılardan rahatlıkla alabileceğiniz ahşap kasa paletlerini biraz çaba göstererek dekoratif bir mobilya haline getirebilir, bahçenizde kullanarak alandan tasarruf etmenin tadını çıkarabilirsiniz.

7-Dikey Bahçe Fikri

dar-alanlar-icin-dikey-bahce-cozum-onerileri-7

Sebze, meyve ve bitki yetiştirmek istiyorsanız ancak sınırlı bir alana sahipseniz görselimizdeki gibi dikey bir konteyner kullanabilirsiniz.

8-Ahşap Konteyner

dar-alanlar-icin-dikey-bahce-cozum-onerileri-8

Yine ahşap malzeme kullanılarak hazırlanan bu konteyner dilerseniz balkonunuzda dilerseniz bahçenizde kullanabileceğiniz bir dekoratif malzeme olarak dikkat çekiyor.

9-Dekoratif Dikey Saksılar

dar-alanlar-icin-dikey-bahce-cozum-onerileri-9

Son derece hoş bir görüntü yaratan bu saksıları yapmak hiçte zor değil. Plastik saksıların alt kısmına bir delik açmanız ve saksıları kalın bir metal çubuğa geçirmeniz yeterli. Her bir saksıyı yerine yerleştirdikten sonra içine toprak doldurmalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.