Mobilya Dekorasyon

Dar Uzun Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

24.09.2019
69
Dar Uzun Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Balkon dizayn süsleme ve dekorasyon günümüzde oldukça popüler hale geldi. İnsanlar artık özellikle yaşam alanlarında bu sayede bir oda daha açıyor. Özellikle kapatılan balkonlar her mevsim rahatlıkla oturma şansı vermektedir. Harika bir manzara eşliğinde aile veya dostlarla beraber güzel bir zaman geçerlidir. Tabii bireysel açıdan kafa dinlemek için de balkonlar günümüzde vazgeçilmez hale geldi.

Balkon dizayn süsleme

Balkon dizayn süsleme

Ancak genelde balkonlar dar ve uzun olduklarından dolayı, doğru dekorasyon ile rahat bir oturma alanı oluşturmalıdır. Özellikle ince uzun özel tasarım oturma alanları balkonu genişletebilir. Ayrıca cıvıl cıvıl ve açık renklerde hazırlanmış oturma yastıkları da değerlendirilebilir.

Ev Balkon Masa Sandalye Dekorasyonu

Ev balkon masa sandalye dekorasyonu konusunda ince uzun balkonlar için mutlaka, rahat hareket alanı yaratacak eşyalar kullanılmalıdır. Örneğin küçük yapılı sandalye ve masalar değerlendirilebilir. Alternatif olarak tabure çeşitleri kullanılabilir. Günümüzde son dönemlerde katlanabilir sandalye ile masalarda daha uzun balkonlar için bir adım öne çıkıyor. Ayrıca değerlendirecek olan eşyaların daha açık renkli olması, mekanda genişlik hissi yaratır.

Ev balkon masa sandalye

Ev balkon masa sandalye

Özellikle ince uzun köşe oturma grupları balkonlarda daha fazla oturma alanı sağlar. Geniş bir hareket alanı sunar. Tabii yağmurdan ve tozdan etkilenmeyecek özel yapı altında hazırlanmış eşyalar kullanmaya özen gösterilmelidir. Böylece hem açık hem de kapalı alanlarda rahatça oturma şansı elde edilir.

Balkon Süsleme Sanatı

Balkon süsleme sanatı oldukça keyiflidir. Ancak bu keyfi uzun bir zaman sürdürebilmek için ince ve uzun balkonlar mutlaka rahat bir oturma alanı yaratmalıdır. Tabi tamamlayıcı unsur olarak birbirinden farklı bahçe balkon kullanmaya da özen gösterilmelidir. Özellikle https://www.ews.com.tr/2-li-sari-siyah-yatay-saksi adresinde bulunan kaliteli saksı çeşitleri sayesinde, farklı çiçekleri ince uzun balkonların değişik yerlerine rahatlıkla yerleştirmek mümkün.

2'li sarı siyah yatay saksı

2’li sarı siyah yatay saksı

Kapalı veya açık balkonlar için dekorasyon gerçekleştirirken önemli olan rahat bir oturma alanı oluşturmaktır. Aynı zamanda şık ve estetik bir görünüm sağlaması, mekanın harita bir oda görünümü oluşturmasına fırsat verir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.