Dar Uzun Koridor Dekorasyonu

Dar Uzun Koridor Dekorasyonu
15 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 161 kez okundu.

Zor ve kısıtlayıcı gözükse de en keyifli ve eğlenceli alanlardan bir tanesidir dar uzun koridor dekorasyonu.Tüm odaların birbirine bağlantısını sağlayan ve işlevsellik açısından en üst düzeyde yer alan bölümüdür koridorlar.

Ölü alan olarak görmeyin

Koridorlar genel olarak toplum arasından ölü alan olarak değerlendirilmektedir.Ancak dar koridor dekorasyon alanında yapılacak ve uygulanabilecek çok fazla seçenek bulunmaktadır.Koridor eve girer girmez ilk karşılaşılan bölüm olup,ev dekorasyonu hakkında ilk intibanın oluştuğu alan olarak göze çarpmaktadır.Dolayısı ile son derece modern ve zevkli  bir tasarım tercihi yapmak büyük önem arz etmektedir.

Koridora açılan kapılar

Dar koridorlar için tartışmasız en önemli çözüm,koridor ile bağlantılı kapılarda beyaz renk tercihidir.Dar alan dezavantajını bu şekilde ferah bir görünüm sağlayarak avantaja çevirmek elinizdedir.

Aynalar önemlidir

Dar koridor nasıl geniş gösterilir sorusunun bir başka cevabı ise tartışmasız ki aynalardır.Herkes tarafından bilinmektedir ki aynalar ferah görünüm konusunda her zaman olmazsa olmaz unsurlardır.Dar koridorlar için de uygun alanlarda kullanılabilecek yuvarlak ve asimetrik aynalar koridorunuza bambaşka bir hava katacaktır.

Minimal zemin dokunuşları

Dar koridorlarda kullanılacak eşyaların, özellikle zemin kullanımını minimum ölçüde tutan eşyalardan tercih edilmesi dekorasyon konusunda kritik bir husustur.Dar koridor için portmanto tercihinin ise tüm eşyalar için değil,sadece kullandığınız eşyaların sığabileceği ölçüde ve ince malzemeden yapılan modellerden tercih etmek  gerekmektedir.

Işıklandırmaya dikkat edin

Dar alanları ferah ve geniş göstermenin olmazsa olmaz unsurlarından bir tanesi de ışıklandırmadır. Dar uzun koridor dekorasyonu yapılırken ışık kullanımında dikkatli olmak gerekmektedir.Yapılacak ışıklandırmanın güçlü ve mümkün ise farklı açılardan yapılması ile bambaşka bir görünüş elde etmek mümkün olmaktadır.

Sanat eserlerinin kullanımı

Evin her odasının tasarımında kişisel eşya tercihinde yana olmak avantaj sağlayacaktır.Dar uzun koridor dekorasyonu yapılırken kişisel eşyalarda büyük ve yatay eşyalara yönelmek çok mümkün olmayacaktır.Bu nedenle dikey ve ciddi alan kaplamayan objeler özellikle sanat eserleri bu anlamda ciddi bir fark yaratacaktır.Daha önce de belirtildiği gibi evin ilk girilen alanında zevkle yerleştirilmiş sanat eserlerinin çarpıcı bir etki yaratması kaçınılmaz bir sonuç olarak ortaya çıkacaktır.

Foto Galeri

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git