Dar Uzun Oturma Odası

Dar Uzun Oturma Odası
15 Şubat 2019 tarihinde eklendi, 33 kez okundu.

Doğru tercihler yapıldığında, en az geniş ve L şeklinde oturma odaları kadar güzel görünüm elde edebilecek bir ev bölümüdür dar uzun oturma odası.

Oturma odaları, aile üyelerinin toplandığı zaman dilimlerine ev sahipliği yapan yerlerdir evlerimizde.Dolayısı ile bu alanların rahat,kullanışlı,ferah bir tasarım ile dekorasyonun yapılması son derece önemli olmaktadır.

Odanın ikiye bölünmesi

Evde ikamet eden kişi sayısı ve evin büyüklüğüne göre,kimi evlerde salon kullanımı yapılamamaktadır.Bu  tür durumlarda hem dar uzun oturma odası dekorasyonunu son derece modern ve kullanışlı bir çizgiye getirebilir hem de salon olmaması dezavantajını kolaylıkla giderebilirsiniz.Bu görünüşü de herhangi bir ayırma unsuru kullanmadan odayı ikiye bölerek mümkün kılabilirsiniz.Bir bölümü yemek odası diğer bölümü de oturma odası şeklinde kullanarak iki yaşam alanı elde etmiş olursunuz.

Aksesuar tercihleri

Dar uzun oturma odaları dikdörtgen biçiminde olmaktadır.Dikdörtgen oturma odası nasıl dekore edilir araştırmasının en kritik cevaplarından bir tanesidir aksesuar tercihleri.Aksesuarlar,yaşam alanını sizin ve size özgü yapması özelliği ile her zaman dekorasyonların önemli bir noktası olarak ele alınması gerekmektedir.Bu tip bir oda dekorasyonunda ise fazla sayıda aksesuar göz yorucu ve çok yer kaplayıcı olacaktır.Bu nedenle geniş aksesuarlar kullanmak son derece faydalı olacaktır,tabi ki az sayıda kullanma kaydı ile.

Duvarlara yapılacak uygulamalar

Küçük oturma odası dekorasyonu yaparken,odanın her bölümünü verimli ve kullanılabilir bir alan olarak değerlendirmek gerekir.Duvarları da bu doğrultuda kullanılabilir alanlar arasında ele almak önemli bir fayda sağlayacaktır.Duvarlar kullanılarak sağlanacak Alan tasarrufunda vazgeçilmez unsur niş tercihidir.Eşya tasarrufunda yine önemli bir rol oynamaktadır.Kitaplık ya da Televizyon ünitesi olarak kullanılarak bu eşyalar için ayrıca yer ayırmaktan kurtulabilmektesiniz.

Aynalar önemli

Oturma odasında dar bir alanın dekorasyonunu yapmak dar dikdörtgen salon dekorasyonu yapmaktan çok da farklı değildir.Bu sebepledir ki ayna kullanımı ferah görünümün vazgeçilmez unsuru olarak bu noktada oturma odalarında da rahatlıkla değerlendirilebilir.

Köşe koltuk kurtarıcıdır

Dar uzun oturma odası denildiğinde tartışmasız ilk akla gelen tercihlerden bir tanesi köşe koltuk takımıdır.Odanın şekil  ve büyüklüğüne göre tercih edilecek bir köşe takımı dar alanda çok geniş ve modern bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır.

Foto Galeri

 


Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Sayfa başına git