Mobilya Dekorasyon

Dar Yatak Odaları İçin Çözümler

Dar Yatak Odaları İçin Çözümler

Dar bir yatak odanız varsa ve içerisine hiçbir şeyinizi sığdıramıyorsanız endişelenmeyin. Küçük yatak odası düzenleme ile odanızı benzersiz kılabilirsiniz. Bunun için alternatif çözümler olduğunu unutmayın. Hatta bazen küçük odalar büyük odalardan daha güzel ve dekoratif durmaktadır. Dar olan yatak odanızı şirin yatak odasına çevirebilirsiniz.

Odanızın Rengi

Odanızın rengini açık kullanmak odanızı daha ferah ve aydınlık gösterecektir. Kapalı bir renk kullandığınızda dar olan odanız daha kapalı ve yatmak istemeyeceğiniz bir yere dönüşecektir. O yüzden yatak odanızda açık renkler kullanın. Bunun için beyaz en ideal olan renktir. Ferah ve temiz bir görüntü yayar. Aynı zamanda odayı daha geniş gösterir. Yatak örtülerinizi, dolaplarınızı her yeri beyaz seçmeye çalışın. Yaptığınızda aradaki farkı hissedeceksiniz.

Küçük yatak odası düzenleme

Küçük yatak odası düzenleme

Yatağınızın Şekli

Tavanlarınızın alçak mı yüksek mi olduğuna göre yatağınızın şeklini ayarlayın. Eğer tavınınız yüksekse ve sadece odanız darsa yatağın altında dolap bulunan ya da kitaplık bulunan yataklar vardır. Bunlar yer anlamında avantaj sağlarlar. Bütün her şeyinizi oraya sığdırabilirsiniz aynı zamanda farklı bir yapı oluşturabilirsiniz. Eğer tavanınız alçak ise hemen üzülmeyin o zaman yatağın altında bir şey olmayan ürünleri tercih edin. Ayrıca yatağınız yere yakın olmasına dikkat edin. Altı boş bir yatak seçmeniz daha ferah bir görünüm yaratacaktır. Çapraz ayakları ve yere yakın olan bir yatak seçebilirsiniz.

Farklı Tablo Stilleri

Küçük yatak odaları için dekorasyon ile odanızda daha geniş bir yer elde edebilirsiniz. Yatak odanızda göz yormayacak odanızı canlı hale getirecek farklı tablo sitilleri kullanın. Tablolarda derinlik belirten resimleri kullanmanız odanızı daha geniş gösterecektir. Bunun yanında bol bol aynalar kullanmanız yine derinlik belirttiği için bunlarda geniş ve ferah bir izlenim verecektir.

Küçük yatak odaları için dekorasyon

Küçük yatak odaları için dekorasyon

Duvar Desenleri

Yatak odası pratik çözümler ile duvar desenlerinizi değiştirin. Duvarları beyaza boyamanın dışında farklı desenler yapmak istiyorsanız daha dik desenler seçmeniz iyi olacaktır. Ancak yine renlerine dikkat edin çok koyu renkler kullanmamaya özen gösterin. Krem rengi gibi çizgiler yine odanızı güzel gösterecektir.

Işıklandırma

Işıklandırma için daha aydınlık ışıkları kullanın. Loş ışık kullanmak odanızı boğacaktır. Bu yüzden beyaz türevi ışıkları seçmeniz odanızı canlı gösterecektir. Ayrıca odanızda farklı avize türleri kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.